برگزاری نخستین همایش ملی رهیافت های علوم کشاورزی در پرتو قرآن در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۷ کد : ۶۰۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۸
نخستین همایش ملی رهیافت های علوم کشاورزی در پرتو قرآن با حضور نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان و جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی در دانشگاه کش...
نخستین همایش ملی رهیافت های علوم کشاورزی در پرتو قرآن با حضور نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان و جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نخستین همایش ملی رهیافت های علوم کشاورزی در پرتو قرآن در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان برگزار شد و در ابتدا حجت‌الاسلام جولای مفرد، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دبیر علمی این همایش ضمن تشکر از حضور مدعوین همایش گفت: بیگانگان تلاش می کنند تا دانشجو را از معارف دینی جدا و به یک مجموعه درون تهی تبدیل کنند .
حجت الاسلام جولایی مفرد در خصوص اهداف این همایش گفت: توجه در عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بکارگیری قرآن کریم در حوزه های مختلف، بالابردن روحیه خودباوری و انگیزه در میان استادان و محققین دانشگاهی، سوق دادن پژوهش های علمی و تحقیقاتی دانشگاهی به سمت پایان نامه هایی در خصوص قرآن و پژوهش های کشاورزی ، تبادل اطلاعات، تطبیق معارف دینی با علوم کشاورزی و ایجاد ارتباط مستحکم بین علم و دین از جمله این اهداف است.
در ادامه دکتر سیادت، رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: دانشگاه رامین خوزستان از جمله بزرگ ترین منابع پژوهشی در ناحیه جنوب غرب کشور می‌باشد که متأسفانه در دوران هشت سال دفاع مقدس دچار آسیب‌های جدی شد.
 
وی با توجه به فرسودگی تجهیزات و امکانات دانشگاه از آیت‌الله جزایری، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان خواست تا با حمایت خود دانشگاه را در رسیدن به جایگاه واقعی خود یاری کند.
در ادامه همایش، آیت‌الله جزایری در سخنانی گفت : در گذشته این مرکز آموزشی دارای مقام پژوهشی بوده و دانش‌آموختگان آن رتبه‌ علمی بالایی داشتند اما طی فراز و نشیب‌های بسیار مراحل نزولی طی کرده ، ولی حال مرحله‌ جبران مافات فرارسیده است، امیدوارم دانشگاه به لطف ریاست و استادان مسیر پیشرفت را طی کند.
ادامه همایش با ارائه مقالات ادامه یافت و در پایان مقاله و پوستر برتر از طرف هیئت داوران انتخاب شد.