برگزاری نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه در پارک علم و فناوری استان قزوین

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۹ کد : ۶۰۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۶
نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه در پارک علم و فناوری امام خمینی استان قزوین برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه با حضور کارشناسان و متخ...
برگزاری نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه در پارک علم و فناوری استان قزوین
نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه در پارک علم و فناوری امام خمینی استان قزوین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه با حضور کارشناسان و متخصصان استان قزوین و سایر مناطق کشور در سالن شهید رجایی پارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد.
در این دوره که با محوریت توجه به برنامه‌های کارآفرینانه و اولویت‌های حضور موثر در بازار برنامه‌ریزی و پیگیری شده بود، نیازها و امور ضروری برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و کارآفرینان در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفت.
دکتر علیرضا فریدونی سرپرست مرکز رشد جامع استان قزوین به عنوان سخنران و مدرس این همایش ملی با اشاره به ویژگی‌هایی که بازار کار می‌تواند در شرایط مختلف برای کارآفرینان ایجاد کند، اظهار کرد: افراد فعال در زمینه سرمایه‌گذاری باید در هر برهه از زمان با توجه به نیازهای روز جامعه اقدام به تولید محصولات مناسب کرده و در این خصوص لازم است سلیقه و علائق مشتریان خود را به درستی بشناسند.
وی افزود: انتخاب روش‌های مناسب بازاریابی و معرفی محصول یکی از اقداماتی است که می‌تواند در پیشرفت و توسعه فعالیت‌های کارآفرینی مفید و موثر باشد و فعالان بخش خصوصی را در این زمینه یاری دهد.
دکتر فریدونی با بیان اینکه نوآوری و طرح‌های مبتنی بر روش‌های خلاقانه نقش بسزایی در توسعه بازار هدف دارد، تصریح کرد: در این خصوص واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد از جایگاه و توانمندی‌های بیشتری نسبت به فعالان بخش خصوصی برخوردار هستند؛ چراکه می‌توانند با ارائه روش‌های نوین و خلاقانه نسبت به رقبای خود پیشی بگیرند.
سرپرست مرکز رشد جامع استان قزوین با اشاره به مبانی حوزه کارآفرینی و بازاریابی خاطرنشان کرد: فضای کارآفرینی باید از شرایط عدم اطمینان به شکل ریسک تبدیل شود تا موجب بهبود برنامه‌های سرمایه‌گذاری شود و اثر بخش شدن حضور فعالان بخش خصوصی را به دنبال داشته باشد.
گفتنی است؛ علاوه بر مسئولان و کارکنان واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد جامع استان قزوین، نمایندگان برخی از پارک‌های علم و فناوری در سایر استان‌ها و حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در نخستین همایش ملی حیات پس از شکست کارآفرینانه حضور داشتند.