برگزاری نخستین همایش اسانس ایران در دانشگاه کاشان

۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۴ کد : ۶۰۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۸
دکتر حسینعلی رفیعی پور رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان از برگزاری نخستین همایش علمی اسانس ایران در این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رفیعی پور با اعلام این ...
دکتر حسینعلی رفیعی پور رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان از برگزاری نخستین همایش علمی اسانس ایران در این دانشگاه خبر  داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رفیعی پور با اعلام این خبر گفت: این همایش با همکاری انجمن علمی گیاهان دارویی ایران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، همزمان با شکوفایی گل محمدی و آیین گلاب‌گیری، 21 و 22 اردیبهشت ماه امسال در پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر کاشان برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این همایش را، برقراری ارتباطات علمی و پژوهشی با مراکز ملی در زمینه‌های مختلف گیاهان اسانس‌دار، برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری موثر از ظرفیت‌ها، تجربیات و پژوهش‌های ملی، تبیین، ترویج‌، نهادینه سازی و اصلاح نگرش جامعه نسبت به گیاهان اسانس‌دار، استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ ملی و حمایت از اطلاع‌رسانی در رسانه‌های عمومی، تخصصی، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی در حوزه گیاهان اسانس‌دار، جذب، انتقال و بومی‌سازی علوم و فناوری‌های پیشرفته سایر کشورها، پشتیبانی از تحقیقات بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی اولویت دار و به نمایش گذاشتن صحیح دستاوردهای امروز متخصصان و فناوران ذکر کرد.
رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان، شناسایی و معرفی گیاهان اسانس‌دار، برداشت و فرآوری گیاهان اسانس دار، فناوری تولید اسانس و محصولات با ارزش افزوده، تجربه کمی و کیفی گیاهان اسانس‌دار، کنترل کیفی اسانس و محصولات مرتبط، شناسایی اجزای مؤثر در فعالیت دارویی اسانس به کمک کمومتریکس، کاربرد فناوری های نوین در تهیه و فرآوری اسانس، تجارت ملی و بین المللی اسانس را از محورهای این همایش عنوان کرد و اظهار داشت: از پژوهشگران حوزه‌های مرتبط با گیاهان دارویی اسانس‌دار در محورهای مشخص شده دعوت می‌شود تا  مقالات خود را تا تاریخ بیستم فروردین ماه جاری به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
دکتر رفیعی پور خاطر نشان کرد: مقالات توسط کمیته علمی بررسی و ارزیابی خواهند شد و مقالات همسو با برنامه و اهداف همایش، انتخاب شده و از نویسندگان آن‌ها جهت ارائه در همایش دعوت می شود.