کسب جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا توسط عضو هیئت علمی دانشگاه مراغه

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۰ کد : ۶۰۱۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۰
عضو هیئت علمی دانشگاه مراغه موفق به کسب جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا شد.
کسب جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا توسط عضو هیئت علمی دانشگاه مراغه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، دو پروپوزال پژوهشی ارسال شده توسط دکتر احد محمدزاده و دکتر حسین نامی، اعضای هیات هیئت دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مراغه جهت دریافت جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا، بعد از ارزیابی های انجام شده یک پروپوزال موفق به اخذ جایزه و پروپوزال دیگر در لیست ذخیره قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، امتیاز پروپوزال های ارائه شده در بازه ۹۵-۹۸/۴ از صد امتیاز ارزیابی شد که نشان از سطح بالا و به روز بودن طرح های ارائه شده و فعالیت های پژوهشی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه مراغه دارد.
پروپوزال پیشنهادی دکتراحد محمدزاده با همکاری موسسه IMDEA Materlials اسپانیا و دانشگاه صنعتی چالمرز سوئد به عنوان موسسه همکار با عنوان توسعه سوپرآلیاژهای پایه کبالت استحکام بخشی شده با فاز گاما پرایم برای استفاده در فناوری های نوین توسط اتحادیه اروپا در قالب فاند ماری کوری افق ۲۰۲۰ تایید شد.
فاند ماری کوری یکی از معتبرترین و رقابتی ترین جایزه های اتحادیه اروپا برای پژوهشگران است تا ایده های خود را با همکاری یکی از موسسات یا دانشگاه های مورد تایید کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارایه کنند.
س.س ۵۱/ ل.م


( ۸ )