برگزاری نخستین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی در دانشگاه فردوسی مشهد

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۴ کد : ۶۰۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۸
نخستین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی کشور، در محل سالن اجتماعات هتل پردیسان مشهد برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این گردهمایی که دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز حضور داشت، دکتر ...
نخستین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی کشور، در محل سالن اجتماعات هتل پردیسان مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این گردهمایی که دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز حضور داشت، دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم یکی از بزرگ ترین مصادیق جاودانه شدن انسان را انجام کار نیک معرفی کرد و گفت: کمک به تربیت نیروهای کارآمد و ساعی در کشور و تربیت مدیران با انجام کارهای خیرین آموزش عالی امکان پذیر خواهد بود.
دکتر فرهادی مجموعه دانشگاه فردوسی مشهد را مجموعه ای کامل از دانشکده ها و پژوهشکده ها دانست و اظهار کرد: بنیاد دانشگاهی فردوسی فعالیت های گسترده ای در این دانشگاه انجام داده است که می تواند در سایر دانشگاه ها نیز به عنوان الگو استفاده شود.
وی با اشاره به متناسب نبودن توسعه آموزش عالی و بودجه این سازمان، خاطر نشان کرد: کمک خیرین آموزش عالی برای رفع مشکلات و ضعف های موجود در بخش آموزشی کشور بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد ردیف بودجه مستقل برای خیرین آموزش عالی، نام گذاری فضای آموزشی به نام خیرین، تجهیز آزمایشگاه و تجهیزات آزمایشگاهی و بورسیه نخبگان کم بضاعت را از اقدامات آینده بنیاد حامیان علم و فناوری عنوان کرد.
در ادامه  این مراسم دکتر محمد حسین امید، قائم مقام ستاد خیرین وزارت علوم نیز یکی از آرزوهای دیرینه خود را ایجاد بنیاد حامیان علم و فناوری دانست و یادآور شد: بیش از نیمی از دانشگاه های سراسر کشور دارای بنیادهای حامی هستند.
وی با اشاره به فعالیت بنیاد دانشگاهی فردوسی به عنوان اولین بنیاد خیریه مستقل دانشگاهی گفت: حمایت از فن آوران و نوآوران و ساخت دانشکده ها و خوابگاه ها از اقداماتی است که بنیاد حامیان علم و فناوری به دنبال انجام آن است.
دکتر عباس مصلی نژاد، عضو هیأت موسس بنیاد حامیان علم و فناوری، نیز با اشاره به آغاز فعالیت بنیاد به صورت رسمی گفت: برای جلب مشارکت مردم باید مشروعیت کسب کنیم تا مردم با اعتماد کامل در این بنیاد فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه نیات خیر باید با عمل آگاهانه توام شود خاطر نشان کرد: خیرین باید به حمایت از این وزارت خانه انسان ساز بپردازند تا در این راه پر پیچ و خم بتوانیم موفق عمل کنیم.
در ادامه برگزاری این همایش علی باقرزاده، رئیس هیئت مدیره بنیاد دانشگاهی فردوسی مشهد و علیرضا ناظری، مدیر عامل این بنیاد ضمن خیرمقدم به خیرین آموزش عالی سراسر کشور گزارشی از فعالیت های انجام شده در بنیاد دانشگاهی فردوسی مشهد ارائه کردند.