در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ بین دانشگاه کردستان و دانشگاه گوته آلمان

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۸ کد : ۶۰۱۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۲۵
دانشگاه کردستان و دانشگاه گوته فرانکفورت کشور آلمان، در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ بین دانشگاه کردستان و دانشگاه گوته آلمان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، در این تفاهم‌نامە که از طرف دانشگاه کردستان به امضای دکتر رحمت صادقی رئیس دانشگاه، دکتر صلاح‌الدین ویسی رئیس دانشکده هنر و معماری و دکتر پارسا یعقوبی رئیس دانشکده زبان و ادبیات و از طرف دانشگاه گوته به امضای دکتر Gisela Welz رئیس دانشکده هنر، فرهنگ و ادبیات و دکتر Enrico Schleiff رئیس دانشگاه گوته، رسیده است بر توسعه همکاری‌های علمی دو‏جانبه و استفادە از پتانسیل‌های دو طرف در راستای ایجاد و تقویت ارتباطات آموزشی و پژوهشی مابین دو دانشگاه و به‌صورت خاص در زمینه‌های ادبیات و هنر تاکید شده است.
همچنین در این تفاهم‌نامه، انجام پروژه‌های مشترک و فعالیت‌های میدانی، برگزاری کارگاه‌ها و سمینار‏های تخصصی و برنامه تبادل دانشجو، محققان و اساتید مورد توافق طرفین قرار گرفته است.
گفتنی است دانشگاه گوته دارای بیش از ۴۵ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و بیش از ۳۶۰۰ عضو هیئت علمی می‌باشد. این دانشگاه در آخرین رتبه‌بندی اعلام شده از سوی QS حائز رتبه ۳۰۱ جهان می‌باشد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴