از سوی سازمان امور دانشجویان اعلام شد:

آغاز ثبت‌نام میهمانی دانشجویان برای دروس عملی و آزمایشگاهی در سامانه سجاد

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۴ کد : ۶۰۱۱۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۵۹
مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه به دلیل شرایط کرونا این امکان فراهم شده است که دانشجویان دروس عملی و آزمایشگاهی را در شهر محل سکونت خود بگذرانند گفت: ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی از ۲۵ بهمن آغاز و تا اول اسفندماه ادامه دارد.
آغاز ثبت‌نام میهمانی دانشجویان برای دروس عملی و آزمایشگاهی در سامانه سجاد

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر جاماسب نوزری گفت: در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود ولی با مجوز ستاد ملی کرونا برگزاری کلاس‌های عملی و کارگاهی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خارج از شهرهای قرمز و نارنجی بلامانع است.
وی تأکید کرد: تشکیل این کلاس‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و اسکان صرفاً یک دانشجو در هر اتاق خوابگاه از شرایط ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا است.
مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به ابلاغ ضوابط جدید به دانشگاه‌ها گفت: در راستای کاهش تردد و تسهیل در امر گذراندن واحدهای عملی و آزمایشگاهی دانشجویان در محل سکونت، دانشجویان مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته می‌توانند نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه سجاد اقدام کنند.
وی افزود: طبق زمان‌بندی اعلام شده، دانشگاه‌های مبدأ از ۲ لغایت ۸ اسفندماه فرصت دارند نسبت به بررسی درخواست‌ها اقدام و از ۹ لغایت ۱۴ اسفندماه نیز دانشگاه‌های مقصد درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه مبدأ را بررسی می‌کنند.
دکتر نوزری تأکید کرد: دانشجویان می‌توانند با کد پیگیری دریافت شده از سامانه سجاد نتیجه درخواست خود را از طریق این سامانه پیگیری کنند لذا از مراجعه حضوری به دانشگاه‌ها و سازمان باتوجه‌به شرایط موجود و تأکید مقامات بهداشتی بر کاستن تجمع و رفت‌وآمدها، خودداری کنند.
دانشجویان متقاضی ثبت‌نام در طرح میهمانی دروس عملی می‌توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی https://portal.saorg.ir/ اقدام کنند.
م.ح .۶۳/ ل.م ۵۴


( ۱ )