برگزاری نخستین رویداد ملی استارت‌آپ تخصصی حوزه دریایی در مازندران

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۴ کد : ۶۰۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۷
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری نخستین رویداد ملی استارت‌آپ تخصصی حوزه دریایی در مازندران خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمعتمدزادگان دراین خصوص گفت: نخستین...
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری نخستین رویداد ملی استارت‌آپ تخصصی حوزه دریایی در مازندران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمعتمدزادگان دراین خصوص گفت: نخستین رویداد ملی کارآفرینی تخصصی در حوزه دریایی با هدف جذب ایده در حوزه صنایع دریایی، محیط زیست و شیلات هم‌زمان با همایش ملی فناوری دریای در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر برگزارمی‌شود.
وی با بیان اینکه امروزه ایده‌پردازی و نوآوری در کنار گسترش دسترسی به شبکه جهانی اطلاعات و فضای وب، انقلابی در حوزه کارآفرینی و ظهور کسب و کارهای نوپا در جهان به‌وجود آورده است، افزود: ارتباط مؤثر ایده‌پردازان با سرمایه‌گذاران و نخبگان می‌تواند نقش بسیاری را درمعرفی و ورود روش‌ها و کالاهای مورد نیاز جامعه و تسهیل امر تولید داشته باشد.
دکترمعتمدزادگان گفت: استارت آپ ها در سراسر دنیا با موضوعات مختلف شکل گرفته اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تصریح کند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها با محور ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بنا می‌شوند، بیان کرد: فرد یا افراد خلاق و نوآور، با ایده نو در جست‌وجوی روش‌هایی برای کسب درآمد از ایده خود و تولید انبوه محصولات یا خدمات بر آن ایده هستند که تحقیق و توسعه بیشترین نقش را در شکل‌گیری ایده های نوآورانه و موفق دارد.
دکترمعتمدزادگان با بیان اینکه مقیاس‌پذیری و گسترش‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی استارت‎آپ است، گفت: اگر بتوان یک مدل کسب و کار را در آینده با افزایش اندکی در منابع مالی و انسانی توسعه داد، باید به‌نحوی باشد که تناسب مستقیم بین افزایش هزینه و منابع با افزایش سود آن وجود داشته و ارزش کسب و کار و سودآوری با اندازه بالایی نسبت به منابع محقق شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران ادامه داد: ظرفیت‌های زیادی در نوشهر وجود دارد که مهم‌ترین آن را در ظرفیت دریایی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) داریم که دارای متخصصان توانمند دریایی هستند.
وی افزود: ایده‌های برگزیده دراین استارت‌آپ دریایی علاوه بر دریافت جوایز نفیس در اولویت جذب سرمایه‌گذاری و استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر برای تبدیل شدن به یک کسب و کار صنعتی قرارمی‎گیرند.