به میزبانی دانشگاه سمنان؛

بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست شناسی ایران برگزار می‌شود

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۹ کد : ۶۰۰۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۴
بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران از ۲۸ بهمن تا اول اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور پژوهشگران حوزه زیست شناسی از داخل و خارج از کشور به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می‌شود .
بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست شناسی ایران برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه سمنان؛ مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان و دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران با اعلام این خبر گفت: این کنگره با حضور میهمانانی از داخل و خارج از کشور به صورت حضوری و مجازی و در راستای نیل به اهداف سند ششم توسعه علمی کشور و نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم‌اندیشی علمی بین پژوهشگران و دانشمندان علوم زیستی در سطح ملی و بین‌المللی و با شعار "زیست‌شناسی یکپارچه: همگرایی برای توسعه پایدار"برگزار می شود.
دکتر شمس الضحی ابوالمعالی با بیان اینکه حدود ۸۰۰ مقاله از داخل و خارج از کشور به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است افزود: از این تعداد ۷۰۰ مقاله پذیرش شده که حدود ۲۰۰ مقاله به صورت سخنرانی و حدود ۵۰۰ مقاله هم به صورت پوستر در مدت برگزاری این کنگره بین المللی ارائه خواهد شد.
دکتر ابوالمعالی با بیان اینکه بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران شامل چهار کنفرانس خواهد بود افزود: زیست‌شناسی گیاهی، زیست‌شناسی جانوری، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی و زیست‌شناسی محیطی و حفاظت، محورهای این کنفرانس ها است.
مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان و دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران اظهار داشت: این کنگره با حضور اساتید و پژوهشگران شناخته شده داخلی و بین المللی در حوزه زیست شناسی از کشورهای ایران، انگلیس، کانادا، ارمنستان، هند، پاکستان، بولیوی، اسپانیا به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: این کنگره بستری ارزشمند را فراهم خواهد ساخت تا ضمن ارائه تازه‌ترین یافته‌های علمی، پژوهشی و فناورانه در زمینه‌های متنوع علوم زیستی، سلسله نشست‌های هم‌افزایی و هم‌اندیشی بین اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان علوم زیستی برگزار شود.
به گفته دکتر ابوالمعالی، آئین افتتاحیه بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران صبح روز ۲۸ بهمن با حضور دکتر محمد نبیونی رئیس هیئت مدیره انجمن زیست شناسی ایران و دکتر محسن شریفی نایب رئیس این انجمن در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۲ )