همزمان با دهه مبارک فجر؛

کلینیک تخصصی مشاوره و مرکز شتابدهی دانشگاه رازی افتتاح شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۴ کد : ۶۰۰۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۹
همزمان با دهه مبارک فجر، «کلینیک تخصصی مشاوره» و «مرکز شتابدهی» دانشگاه رازی، در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان، در دانشکده علوم اجتماعی و تربیتی این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.
کلینیک تخصصی مشاوره و مرکز شتابدهی دانشگاه رازی افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه رازی، در این مراسم، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا رئیس دانشگاه رازی، ضمن تبریک دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، طی سخنانی اظهار داشت: توفیق قدم برداشتن در مسیر اثرگذاری اجتماعی و خدمت‌گزاری به مردم باعث افتخار جامعه دانشگاهی است و اهتمام دانشگاه رازی بر آن است تا در مسیر تعامل با مردم؛ آثار و برکات علمی را مصروف شناخت مشکلات و مسائل جامعه و ارائه راهکارهای سودمند نماید.
وی با اشاره به محدودیت‌ها و شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا برای دانشگاه‌ها گفت: این شرایط مانع فعالیت‌های توسعه‌ای دانشگاه نشده و خوشبختانه هر روز در دانشگاه شاهد تحوّلات جدّی در مسیر اعتلا و توسعه هستیم.
دکتر اعلمی‌آل‌آقا رویکرد نوین دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و کارآفرینی دانشگاه رازی را تعامل جدّی با جامعه دانست و گفت: این رویکرد به پشتوانه ارتباط ساختاری و مردمی نشان از اعتلای این مجموعه است، اساتید گرانقدر همچنان مشتاق هستند تا علم و دانش خود را در خدمت جامعه قرار دهند و بی‌واسطه با جامعه خود در ارتباط باشند.
وی ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای همگان، ابراز امیدواری کرد: إن‌شاءالله با غلبه بر بیماری کرونا شاهد حضور دانشجویان عزیز و نشاط، سرزندگی و همچنین اعتلای هر بیشتر دانشگاه رازی در استان باشیم و برای حل مشکلات مردم قدم‌های مؤثرتری برداریم.
در ادامه دکتر سهراب دل‌انگیزان، رئیس دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و کارآفرینی دانشگاه رازی، ابراز امیدواری کرد: خدمات کلینیک تخصصی مشاوره و مرکز شتابدهی نقش قابل توجهی در ارتباط بیشتر دانشگاه با جامعه داشته باشد.
وی تولید علم و عالم را کارکرد اصلی دانشگاه دانست و با اشاره به پشت سر گذاشتن نسل‌های اول و دوم دانشگاه‌ها افزود: نسل سوم دانشگاه‌ها این هدف را دنبال می‌کند که پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های تخصصی صنعت، تجارت و بازار به کالا و خدمات تبدیل شود و  برای افزایش سطح زندگی و رفاه مردم نتایج ملموسی داشته باشد و دانشگاه باید در این مسر قدم بردارد.
دکتر دل‌انگیزان بیان کرد: دانشگاه‌ نسل چهام دانشگاهی است که نباید خود را مانند جزیره‌ای مستقل بداند و نمی‌تواند از جامعه اطراف خود دور بماند بلکه باید خود را درون جامعه تعریف کند و مسأله جامعه را مسأله خود بداند، اهمیت این کارکرد برای دانشگاه‌های محلی بسیار پررنگ‌تر است و امیدوارم ما نیز در مسیر این مسئولیت اجتماعی قدم برداشته باشیم.
وی افزود: ما در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی دانشگاه نیازمند تاسیس مراکز و درگاه‌های ارتباطی و اجتماعی هستیم تا اعضای محترم هیئت علمی با دانش و تخصص خود به جامعه خدمت کنند و به نوعی ارتباط دوگانه میان مردم و جامعه دانشگاهی منجر به هم‌افزایی بیشتر گردد.
گفتنی است، کلینیک تخصصی مشاوره دانشگاه رازی، در رشته‌های روان‌شناسی خانواده، اقتصاد، سرمایه‌گذاری، اقتصاد خانواده، اقتصاد کسب و کار، بورس، مالیات، حسابداری، مدیریت کارآفرینی و کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات به ارائه خدمات تخصصی و مشاوره کلینیکی و بالینی می‌پردازد.
م.ح63/ل.م54


( ۱ )