برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای ایده تا عمل مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۵ کد : ۶۰۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۲۸
<div dir="None">نخستین همایش ایده تا عمل مرکز رشد واحدهای فناوری با حضور مدیران و رؤسای ادارات سطح شهرستانهای خرمشهر، آبادان و شهرستانهای همجوار در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی و</div> ...
نخستین همایش ایده تا عمل مرکز رشد واحدهای فناوری با حضور مدیران و رؤسای ادارات سطح شهرستانهای خرمشهر، آبادان و شهرستانهای همجوار در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش دکتر مسعود صدری نسب رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: از بین 80 ایده ارسال شده به دبیرخانه همایش 14 ایده برگزیده و سه ایده به عنوان ایده های برتر معرفی شدند.
وی افزود: این ایده ها با انجام ارزیابی های لازم در زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت محققان با اخذ مشاوره وارد مرکز رشد می شوند.
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تصریح کرد: این ایده ها مشمول حمایت های مشاوره ای، اداری، خدماتی و اعتباری تا زمان رشد به میزان 300 تا 360 میلیون ریال تسهیلات می باشند و یا به سازمان های صندوق امام رضا(ع) و صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می شوند.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 15 شرکت در این مرکز مستقر هستند که از این تعداد 10 واحد رشد مقدماتی و سه واحد رشد و دو شرکت دیگر در این هفته مستقر می شوند.
دکتر صدری نسب تامین محل کار، خدمات آزمایشگاهی، کارگاهی، اطلاع رسانی و آموزش تخصصی ویژه را از خدمات به این شرکت ها عنوان کرد و افزود: خدمات مدیریتی، حقوقی، مالی، اعتباری، پروژه یابی، بازاریابی، مشاوره و آموزش مهارت های کارآفرینی از دیگر خدمات به این شرکت ها می باشند.
وی دوره رشد مقدماتی را دوره ای حداکثر شش ماهه خواند و گفت: در این دوره به افراد یا گروه های مستعدی که دارای ایده های نوآورانه صنعتی هستند، مشاوره و آموزش های لازم داده می شود.
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر زمان این دوره را تا 9 ماه قابل افزایش دانست و افزود: این گروه ها در صورت موفقیت در دوره رشد مقدماتی و کسب هویت مستقل حقوقی می توانند متقاضی استقرار در مرکز رشد شوند.
وی اظهار داشت: دوره رشد دوره ای حداکثر سه ساله است که طی آن واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد به معیارهای رشد یافتگی دست یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می شوند.
گفتنی است مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سال 1390 به عنوان دومین مرکز رشد در استان خوزستان فعالیت خود را آغاز کرد.