همزمان با دهه مبارک فجر؛

خوابگاه دخترانه بنیاد ۱۵خرداد دانشگاه ارومیه افتتاح شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۵ کد : ۵۹۹۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۸
خوابگاه بنیاد ۱۵ خرداد دانشگاه ارومیه با فضایی بالغ بر ۱۰ هزار مترمربع زیربنا و در دو طبقه توسط دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در محوطه خوابگاه‌های دختران پردیس نازلوی این دانشگاه افتتاح شد.
خوابگاه دخترانه بنیاد ۱۵خرداد دانشگاه ارومیه افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ارومیه، دکتر حب نقی در آیین افتتاح این خوابگاه گفت: این خوابگاه با همت و نیت خیرخواهانه بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه ارومیه احداث شده است که ما دانشگاهیان از همت والای این بنیاد در جهت توسعه علم و دانش کمال تقدیر و تشکر را داریم.
رئیس دانشگاه ارومیه در ادامه بیان کرد: خوابگاه بنیاد ۱۵ خرداد دانشگاه ارومیه با فضایی بالغ بر بر ۱۰ هزار مترمربع زیربنا که شامل ۵۲ اتاق دانشجو، ۷ اتاق ویژه دانشجویان عزیز معلول، ۷ سوئیت مهمان، ۳ سالن مطالعه، نمازخانه، سایت کامپیوتری، اتاق نمایش فیلم، اتاق بهداری، اتاق مشاوره، سالن های ورزشی بدن سازی و تندرستی، محوطه باز در طبقه اول برای برگزاری مراسمات مختلف فرهنگی و هنری و همچنین با بروزترین سیستم های تاسیساتی و ایمنی احداث شده است.
دکتر حب نقی در ادامه با اشاره به اینکه با ساخت این خوابگاه ۹درصد به ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه ارومیه افزوده می‌شود، ادامه داد: برای تجهیز این خوابگاه نیز دانشگاه ارومیه با همکاری صندوق رفاه دانشجویان هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده است که به زودی محقق شده و اتاق‌ها و سالن های این خوابگاه نیز تجهیز می‌شود.
همچنین در ادامه این مراسم سالن‌های ورزشی بدنسازی و تندرستی این خوابگاه نیز افتتاح گردید.
رحیم شریف مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه نیز درباره این سالن‌های ورزشی گفت: دو سالن ورزشی که امروز در خوابگاه افتتاح شد، شامل سالن‌های بدنسازی و سالن تندرستی است که جهت استفاده دانشجویان دختر دانشگاه ارومیه با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال تجهیز شده است.
ل.م ۵۴