مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم خبر داد:

هشتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه منابع انسانی در عصر کرونا برگزار می‌شود

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۸ کد : ۵۹۹۷۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۸۰۰
مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری هشتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه منابع انسانی در عصر کرونا در روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه سال جاری خبر داد.
هشتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه منابع انسانی در عصر کرونا برگزار می‌شود

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اباصلت خراسانی با اعلام این خبر گفت: این کنفرانس بزرگ‌ترین رویداد علمی و تخصصی در حوزه آموزش منابع انسانی کشور است که با همکاری دستگاه‌های اجرائی مختلف، ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به اهداف سازمانی بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله و انطباق با محیط متغیر دارد، اظهار داشت: اجرای آموزش و بهسازی نیروی انسانی سبب می‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط به طور مؤثر فعالیتشان را ادامه داده و بر کارایی خود بیفزایند. از طرفی مهمترین خصیصه سازمان‌های امروزی تغییر و تحول است، درچنین شرایط محیطی پیچیده و متنوع با تحولات سریع، اگر نتوانیم متناسب با این تغییرات، سازمان، مدیران و کارکنان را همگام سازیم، قربانی آن خواهیم شد. لذا نیاز به یادگیری سازمانی امروزه به خوبی در تمامی سطوح سازمان ثابت شده است.

دکتر خراسانی افزود: تئوری‌ها و مدل‌های آموزش و توسعه منابع انسانی نوظهور در عصر کرونا، تاثیر استراتژی‌های یادگیری و توسعه در عصر کرونا بر تقویت استراتژی‌های کسب و کار سازمان‌ها، طرای و بسط فرصت‌های یادگیری جدید در عصر کرونا، راهکارها و چالش‌های انتقال و کاربست یادگیری در محیط‌های کاری در عصر کرونا، معرفی تجربیات و دستاوردهای سازمان‌های برتر دنیا در حوزه آموزش و توسعه کارکنان در مواجهه با پدیده کرونا، امکان‌سنجی فنی و مدیریتی بهره‌برداری از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های آموزش و یادگیری الکترونیکی در سازمان‌ها، تشریح انواع پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای تولید و مدیریت یادگیری الکترونیکی، مدل‌ها و الگوهای ارزیابی تاثیرات یادگیری الکترونیکی از جمله محورهای این کنفرانس است.

وی ادامه داد: همجنین تجارب سازمان‌ها در دوران کرونا در بهره‌برداری از فناوری‌های یادگیری، تغییرات چالش‌های نحوه استقرار رویکردهای مدیریت استعداد کارکنان و مدیران در عصر کرونا، نقش برجسته ابزارهای مدیریت دانش در گذر از عصر کرونا و همچنین کانون‌های ارزیابی و توسعه شایستگی‌های پیاده‌سازی آن در این عصر، تغییر پارادایم ایجاد شده در روش آموزش رهبران و مدیران و نگاه همراه با تردید یا خوش‌بینی در اثرات این روش‌ها، بایدها و نبایدهای نظام آموزش و توسعه منابع انسانی سازمان‌ها در دوران پساکرونا نیز از دیگر محورهای این کنفرانس خواهد بود که علاقمندان می‌توانند در رابطه با این موضوعات مقالات خود را به این کنفرانس ارسال کنند.

دکتر خراسانی با اشاره به برنامه‌های متنوع این کنفرانس گفت: کارگاه‌های آموزش، پنل‌های تخصصی، برگزاری نمایشگاه آموزش مجازی، سخنرانان کلیدی و تقدیر از برترین‌های آموزش و منابع انسانی کشور از جمله برنامه‌های این کنفرانس است.

س. ر ۶۲/‏‬ ن. ش / ‏۵۸


( ۱ )