برگزاری مسابقات جام ملی سرعت پهپادها دردانشگاه شهرکرد

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۲ کد : ۵۹۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۷
اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها  (جام ملی جهانبین) با برگزاری مراسم افتتاحیه  در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها با نا...
برگزاری مسابقات جام ملی سرعت پهپادها دردانشگاه شهرکرد
اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها  (جام ملی جهانبین) با برگزاری مراسم افتتاحیه  در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها با نام «جام ملی جهانبین»  با حضور دکتر مرادی معاون سیاسی امنیتی استاندارچهارمحال و بختیاری، شایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد و جمعی دیگر از مسئولان با برگزاری مراسم افتتاحیه، آغاز شد.
در این مسابقات 38  تیم متقاضی حضور بودند که 16 تیم فنی از میان آنها تائید شد و در نهایت 11 تیم در این مسابقات حضور پیدا کردند. 
تیم های شرکت کننده در این مسابقات از استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان تهران خراسان رضوی فارس هرمزگان و ... می باشند که به صورت دانشجویی، دانش آموزی و آزاد شرکت کرده اند.
 گفتنی است، این مسابقات به همت انجمن علمی دانشجویی مکاترونیک و هوش مصنوعی دانشگاه شهرکرد و با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مکاترونیک و رباتیک کشور، بنیاد نخبگان و پارک علم و فنآوری استان با هدف گسترش حوزه‏ ی کاربرد پهپادهای غیرنظامی و صنعتی سازی و بومی سازی این پهپادها، بنیان گذاری اولین ورزش رباتیک ،تکنولوژیک و مدرن کشور، به مدت سه روز  از تاریخ 27 الی 29 مرداد در دانشگاه شهرکرد  در حال برگزاری است و در پایان مسابقات به سه تیم برتر جوایز نقدی اهدا خواهد شد.