برگزاری مراسم هم اندیشی مسئولان پارک علم و فناوری استان کرمان با شرکت های مستقردر پارک

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۰ کد : ۵۹۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۴
مراسم هم اندیشی مسئولان پارک علم و فناوری استان کرمان در محل این پارک برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترعباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: حدود 60 درصد صادرات پا...
مراسم هم اندیشی مسئولان پارک علم و فناوری استان کرمان در محل این پارک برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترعباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: حدود 60 درصد صادرات پارک های کل کشور در سال گذشته متعلق به شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان بوده است.
وی با اشاره به ارتقای رتبه شرکت های دانش بنیان پارک کرمان در سال گذشته بیان کرد: در سال گذشته رتبه شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان کرمان به رتبه 12 ارتقا یافت.
دکترقوام دراین مراسم با اشاره بر ضرورت صادرات محصولات شرکت های مستقر در پارک گفت: جهت حمایت از اخذ استانداردهای لازم برای محصولات شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان،  با اداره استاندارد تفاهم نامه ای منعقد شده که مواردی چون بررسی و تعیین اولویت موضوع های پیشنهادی برای تدوین استاندارد ملی و برگزاری دوره های آموزشی استانداردسازی را در دستور کار خود قرارداده است.
وی با تاکید بر فعالیت های مرکز بین المللی مبادلات تجاری و فناوری پارک درجهت ارائه خدمات مشاوره بازاریابی، فروش و جذب سرمایه گذار برای واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر دراین پارک و سایر پارک های کشور بیان کرد: دراین راستا از استقرار شرکت های خارجی معتبر در پارک که دارای شریک ایرانی می باشند استقبال کرده  و شرکت های علاقه مند می توانند نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص همکاری پارک با شرکای خارجی آنها ارائه دهند.
دکترقوام در پایان گفت: بعضی از شرکت ها و واحدهای فناور نوپا در پارک های کشور برای ورود به بازارهای داخلی و بین المللی با مشکلاتی روبرو هستند که پارک علم و فناوری استان کرمان درحال تدوین برنامه ای جهت حمایت از شرکت ها در تولید محصولات خود تحت لایسنس برندهای معتبر خارجی می باشد.
درادامه این مراسم دکتر گنجویی معاون فناوری و نوآوری پارک گفت: با همکاری شرکت های دانش بنیان پارک و پیگیری های این مجموعه به زودی برج فناوری استان کرمان با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: فرایند واگذاری زمین در ابعاد 300 تا 1000 متری حتی در متراژهای بیشتر به واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان آغاز شده است.