کسب موفقیت دانشجویان دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی "کن‌ست"

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۷ کد : ۵۹۸۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۵
تیم دانشجویی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد رتبه دوم هشتمین دوره ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی" کن‌ست" را به خود اختصاص داد.
کسب موفقیت دانشجویان دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی "کن‌ست"

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه یزد، در هشتمین دوره ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی "کن‌سَت" که در محل فرودگاه خدمات ویژه قزوین (پیام) برگزارشد، تیم دانشجویی "Alpha Coders" دانشگاه یزد در بخش علمی-اکتشافی رتبه دوم این مسابقات را کسب کرد.
براساس این گزارش، در این دوره از مسابقات ۹۳ تیم شرکت کردند که ۱۰ تیم از بخش سنجشی-ارتباطی و ۱۰ تیم از بخش علمی-اکتشافی با گذر از چندین مرحله داوری و انجام عملیات پروازی به مرحله نهایی راه یافتند و تعدادی از کن‌ست‌ها به همراه تجهیزات سخت‌افزاری ایستگاه زمینی و سایر تجهیزات با نظر کمیته برگزاری تست پروازی شدند.
ماموریت در نظر گرفته شده برای بخش علمی-اکتشافی در این دوره از مسابقات، ساخت کن ستی است که بتوان آن را به‌صورت استوانه‌ای به قطر و ارتفاع ۱۵و ۲۵ سانتی‌متر قرار داد.
سپس این کن‌ست توسط رهاساز در ارتفاع ۳۵۰ متری از سطح زمین رها شده و با بازشدن درِ رهاساز ضمن شروع به پرواز به‌صورت مارپیچ، باید سرعت خود را کمتر از ۱۰ متر بر ثانیه حفظ کند. همچنین در حین پرواز اطلاعاتی همچون تصویر، موقعیت جغرافیایی و کیفیت هوا را به ایستگاه زمینی ارسال کرده و در انتها در نقطه‌ای مشخص فرود آید.
امیرحسین معصومی، علی ناصری، رضا جعفری و شمیم زارع از اعضای تیم دانشجویی "Alpha Coders" هستند که با سرپرستی و مشاوره دکترهادی صفدرخانی و دکترعلی مفتخرزاده از اعضای هیئت علمی الکترونیک دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد و حمایت پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه موفق به کسب این افتخار شدند.
گفتنی است تیم‌های دانشجویی وی‌کن و پرشین فالکون از دانشگاه یزد نیز به ترتیب در رده‌های اول و پنجم تیم‌های برتر کلاس سنجشی ارتباطی این دوره از مسابقات قرار گرفتند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: یزد