برگزاری مراسم نکوداشت مقام معلم در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۴ کد : ۵۹۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۸
آیین نکوداشت  مقام شامخ استاد با حضور فرزند شهید مطهری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم حجت الاسلام دکتر محمد مطهری، فرزند استاد شهید ...
برگزاری مراسم نکوداشت مقام معلم در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
آیین نکوداشت  مقام شامخ استاد با حضور فرزند شهید مطهری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم حجت الاسلام دکتر محمد مطهری، فرزند استاد شهید مرتضی مطهری و قائم مقام بنیاد علمی و فرهنگی مطهری گفت: آزاد اندیشی  از ویژگی های بارز استاد مطهری بود و این ویژگی در تمام آثار وی به خوبی روشن است.
وی افزود: این معلم شهید در طول حیات علمی خود درک درستی از تعامل با دانشگاه و جامعه دانشگاهیان داشت به گونه ای که بسیاری از آثار ایشان نتیجه ارتباط مستمر با دانشجویان و دانشگاهیان است.
دکتر مطهری با تاکید بر لزوم مطالعه دقیق اندیشه ها و آثار شهید مطهری اضافه کرد: این شهید والامقام با اعتقاد و ایمان کامل به اینکه اسلام و قرآن می تواند به تمام مشکلات امروز جامعه بشری پاسخ دهد، قرآن را در پاسخ های خود مورد توجه تام قرار می داد.
وی همچنین با اشاره به ویژگی های استاد شهید مطهری بیان داشت: ایشان واقعا به اینکه قرآن برای امروز است و اسلام می تواند جوابگوی همه شبهات باشد ایمان داشت.
پسر شهید مطهری  اهتمام جدی استاد مطهری را در کلاس درس و دانشگاه از دیگر ویژگی ها ایشان عنوان کرد و گفت: ایشان به فهم عمیق خیلی اهمیت می دادند و صداقت عجیبی در کارهای این استاد بود که به دور از غرور علمی بود.
قائم مقام بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری افزود: اگرآن طوری که شهید مطهری دفاع از دین می کرد همانطور دفاع از نظام می کردیم، در بسیاری از زمینه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و اقتصادی وضعیت بهتری داشتیم.
همچنین دکتر نائینی، رئیس دانشگاه  بین المللی امام خمینی با تبریک این روز به استادان دانشگاه بیان داشت:همه ما انسان ها از بدو وجود و تولد تحت تعلیم و تربیت بوده و همواره در حال یادگیری هستیم .
وی افزود: ما در همه مراحل زندگی به هدایت نیاز داریم تا در کشور شاهد توسعه و بالندگی باشیم.
دکتر نائینی آثار شهید مطهری را ارزنده و انسان ساز دانست و گفت: شاهدیم معلمان و استادانی  چون  استاد شهید مطهری با سخنان روشنگرانه خود نقش برجسته ای در پیروزی انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی داشتند. استاد مطهری نمونه کامل و راستین یک معلم انسان ساز وموفق است و ما باید سیره و روش این استاد شهید را الگو قرار دهیم.