معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

شهید سلیمانی، قهرمانی ملی و سرمایه‌ای دینی برای تاریخ ایران است

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۹:۵۴ کد : ۵۹۷۸۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۷۷
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در آئین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ذوالفقار گفت: شهید سلیمانی، قهرمانی ملی و سرمایه‌ای دینی برای تاریخ ایران است
شهید سلیمانی، قهرمانی ملی و سرمایه‌ای دینی برای تاریخ ایران است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، اولین جشنواره فرهنگی و هنری ذوالفقار با هدف گسترش فرهنگ و ایثار و صلح و انسان دوستی و به منظور تولید آثار فاخر در بین دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به کار خود پایان داد.
دکتر غفاری، که در این مراسم به صورت مجازی شرکت کرد، در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دیگر دست‌اندرکاران این جشنواره، مهم‌ترین رسالت این گونه جشنواره‌ها را، ترسیم درست بصیرت و بینش شهیدان و الگوسازی آنان برای نسل جدید و جامعه دانشگاهی و دانشجویان عنوان کرد.
وی تاکید کرد: شهید سلیمانی، قهرمانی ملی و سرمایه‌ای دینی برای همیشه تاریخ ایران است که درس گذشت، فداکاری و زندگی مومنانه را به همه ما گوشزد می‌کند و این گذشت و فداکاری در مکتب شهید سلیمانی دست یافتنی است.
دکتر غفاری ادامه داد: رشد و بالندگی جامعه با ایثار، فداکاری و گذشت محقق می‌شود و این گذشت و ایثار، همبستگی و وفاق ملی را نیز به همراه دارد.
وی با اشاره به مجاهدت‌های سپهبد شهید سلیمانی افزود: برآیند اولیه شهادت شهید سلیمانی وجود انسجام و وفاق است و هم حیات و هم شهادت شهید سلیمانی برای جامعه ارمغان و دستاورد بزرگی را در پی دارد و این شهید شخصیتی اثرگذار است که این اثرگذاری برآمده از ممارست و تمرینی است که در وجود و نگاهشان به همراه داشته‌اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، خاطر نشان کرد: مجامع علمی و دانشگاهی باید سخت محتاج چنین آموزه‌ها و سیره‌ها باشند و با برگزاری این گونه جشنواره‌ها هر چه بیشتر روحیه ایثار و فداکاری و مقاومت را به دانشجویان انتقال بدهند.

گفتنی است، نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ذوالفقار باهدف گسترش فرهنگ ایثار و آزادی‌خواهی و صلح و انسان دوستی و به منظور تولید آثار فاخر در بین دانشجویان و اساتید دانشگاه، با موضوع ویژه زندگی و سیره سردار دل‌ها، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با معرفی برگزیدگان در ۶ رشته و ۲ گروه دانشجویی و اساتید / کارکنان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به کار خود پایان داد.
این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، حجت الاسلام و المسلمین بنیان جوادی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران کرمان برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در این جشنواره نشان سفیر فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به خانواده گرانقدر شهید محمد حسین یوسف الهی از یاران با وفا و همرزمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اهدا شد و از کتاب این رویداد نیز رونمایی گردید.
در این مراسم ۴۳ برگزیده در بخش‌های مختلف توسط هیئت داوران معرفی شد که از ۲۰ شهر کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نموده بودند. از این بین شهرهای تهران، ساری و کرمان به ترتیب بیشترین تعداد برگزیده را به خود اختصاص داده و در بین دانشکده‌ها و مراکز آموزشی نیز دانشکده دکتر شریعتی تهران با ۷ برگزیده، آموزشکده قدسیه ساری با ۵ برگزیده و دانشکده شهید چمران کرمان با ۴ برگزیده رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
ل. م ۵۴/ ن. ش ۵۸


( ۱ )