برگزاری مراسم معارفه سرپرست دانشگاه کاشان

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲:۵۶ کد : ۵۹۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۴
<div dir="None">مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کاشان طی مراسمی با حضور مسئولان ادارات و سازمان های شهرستان کاشان و جمعی از خیرین برگزار شد.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر عباس زراعت سرپرست دان</div> ...
مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کاشان طی مراسمی با حضور مسئولان ادارات و سازمان های شهرستان کاشان و جمعی از خیرین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر عباس زراعت سرپرست دانشگاه کاشان رئوس برنامه های خود را بیان کرد و گفت: تبدیل دانش به فناوری و محصول و تربیت انسان های صالح شایسته قانون مدار و عدالت محور برای اداره کشور لازم است.
وی با بیان اینکه انسانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شود با کسی که تازه وارد دانشگاه شده باید متفاوت باشد افزود: بایستی به جنبه های معنوی و اخلاقی اساتید و دانش آموختگان توجه شود و ایجاد تناسب توانمندی های دانش آموختگان دانشگاه با نیازهای جامعه مد نظر قرار گیرد.
سرپرست دانشگاه کاشان ایجاد محیطی برخوردار از عقلانیت، معنویت، سیاسی و غیر جناحی پویا و آزاد و اخلاقی و ارزشی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دانشگاه باید سیاسی باشد نه کارگزار جناح ها.
وی یکی از مشکلات در دانشگاه ها را فقدان مدیریت درست ذکر کرد و افزود: دانشگاه باید تدبیر امور کند و روحیه آرمان گرایی، کمال جویی، نقادی، صداقت و مشارکت جویی را در بین دانشجویان تقویت کند.
دکتر زراعت با بیان اینکه استقلال در دانشگاه باید حفظ شود افزود: دانشگاه باید مستقل باشد و نباید از بیرون ایده بگیرد .
وی مدیریت در  دانشگاه را همراه با نظر سنجی و حمایت و همکاری دانشگاهیان لازم دانست و خاطر نشان کرد: باید از تجارب بازنشگستگان و کسانی که دغدغه فکری دانشگاه را دارند در مدیریت دانشگاه استفاده شود.
سرپرست دانشگاه کاشان، عدالت محوری، توسعه همه جانبه و ارزش های دینی و حمایت از تشکل های دانشجویی، غیر دانشجویی و اساتید را مورد تاکید قرار داد و افزود: توجه به کیفیت آموزش و پژوهش، رفاه استادان، کارکنان و دانشجویان و احترام به آزادی و حقوق شهروندی بایستی سر لوحه امور قرار گیرد.
گفتنی است در این مراسم دکتر عباس کتابی رئیس قبلی دانشگاه کاشان نیز گزارشی از فعالیت های 30 ماه خدمت خود در سمت ریاست این دانشگاه ارائه کرد.