از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد؛

تاریخ برگزاری و نحوه نام‌نویسی در هفتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی سال۱۳۹۹

۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۲ کد : ۵۹۶۹۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۲۸
سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای، تاریخ برگزاری و نحوه نام‌نویسی در هفتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا - سامفای دانشگاهی) سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.
تاریخ برگزاری و نحوه نام‌نویسی در هفتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی سال۱۳۹۹

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، هفتمین دوره نام‌نویسی برای شرکت در آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز سه‌شنبه مورخ ۰۷/‏۱۱/‏۹۹‬ آغاز و تا روز پنجشنبه مورخ ۱۶/‏۱۱/‏۹۹‬ ادامه خواهد داشت. نام‌نویسی منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org انجام می‌شود.

شایان ذکر است؛ با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، لازم است متقاضیان با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۶.۰۰۰.۰۰۰ (شش میلیون) ریال به عنوان وجه نام‌نویسی، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام کنند.

لازم به یاد‌آوری است متقاضیان شرکت در حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، باید کارت اعتباری مربوط به نام‌نویسی را از طریق مرکز آموزش زبان فارسی حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، تهیه کنند.

بر اساس این گزارش، آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا سامفای دانشگاهی) منحصراً در سطح دانشگاهی (آکادمیک) و شامل بخش‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت متقاضیان در این بخش‌ها سنجیده خواهد شد.

آزمون مذکور صبح و بعد از ظهر روز جمعه ۰۱/‏۱۲/‏۹۹‬ (۱ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ شمسی برابر با ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی و ۷ رجب سال ۱۴۴۲ قمری) همزمان با حوزه‌های داخل کشور در حوزه‌های امتحانی خارج کشور؛ در کشورهای عراق، مصر، عمان، لبنان، سوریه، ترکیه، چین و گرجستان نیز برگزار خواهد شد.

تعیین شهر (برای متقاضیان داخل کشور) و یا کشور (برای متقاضیان خارج از کشور) برای برگزاری آزمون منوط به حد نصاب رسیدن تعداد متقاضیان در زمان نام‌نویسی است.

ر. ب ۴۵/‏ ل. م ۵۴/‏ ن. ش ۵۸


( ۲ )