آغاز جشن نور با نمایش آثار نمایشگاه رقص قلم در برج آزادی

تعداد بازدید:۶۴۶
جشن نور با نمایش آثار حاضر در نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم رقص قلم روی برج آزادی آغاز شد.
آغاز جشن نور با نمایش آثار نمایشگاه رقص قلم در برج آزادی
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از کمیسیون ملی یونسکو-ایران، آثار نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم رقص قلم در مراسمی با حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه از طریق ویدئو مپینگ روی برج آزادی به نمایش در آمد.
در این جشن نور، آثاری از هنرمندان ۳۰ کشور جهان روی برج آزادی نمایش داده شد و علاقه مندان هر شب از ساعت ۱۸ و ۳۰ تا ۲۰ به مدت چهار شب می‌توانند به تماشای این آثار بنشینند.
دکتر حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران در افتتاحیه این مراسم عنوان کرد: چه افتخاری بالاتر از خدمت به اهالی فرهنگ و هنر تا آفرینش‌های هنری این سرزمین را با افتخار بر سر دستان بگیریم و به دنیا نشان دهیم.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شما را دعوت می‌کنم از آثار هنرمندان کشورهای مختلف در گالری مجازی یونسکو بازدید کنید جشن نور رقص قلم را خواهیم دید‌‌.
دکتر ایوبی ادامه داد: نمایشگاه رقص قلم هم یکی از این اقدامات در این روزگار سخت بود تا آثار هنرمندان ایران و جهان را ببینیم.
وی گفت: ۳۰۰ هنرمند آثار خود را به نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم رقص قلم فرستادند و این اعتماد نشان می‌دهد اینجا خاستگاه هنر خوشنویسی است همچنین کنفرانس بین‌المللی رقص قلم نیز با حضور ۳۰ استاد و ارائه مقالات برگزار شد که این مهم نشان می‌دهد هنر خوشنویسی زنده، کارآمد و محبوب در دنیاست.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران عنوان کرد: در بخش انتخاب آثار ایرانی از انجمن خوشنویسان درخواست کردیم که آثار برتر را برای نا فرستادند؛ این آثار البته که قطره‌ای از دریای مواج هنر این سرزمین بود و امیدواریم درموقعیتی دیگر، همه آثار هنرمندان جوان و دیگر اساتید را ببینیم.
دکتر ایوبی گفت: شب گذشته مخاطبانی از کشورهای چین و ژاپن و کره و آمریکا و استرالیا از گالری مجازی بازدید کردند.
سیدعباس عظیمی رئیس برج آزادی نیز عنوان کرد: مجموعه‌ای از آثار هنرمندان پیشکسوت را در ۶ روز از ۳۰ هنرمند در مجموعه آزادی با عنوان قلم مهر دایر کردیم.
وی با بیان اینکه از اساتید پیشکسوت حاضر تقدیر می‌کنم توضیح داد: حدود ۸۷ اثر را از اساتید جمع آوری کردیم و از همه هنرمندان تقدیر می‌کنم. امیدوارم برج آزادی بتواند میزبان آثار هنرمندان فاخر باشد.
گفتنی است طراحی و کارگردانی این ویدئومپینگ را امیررضا سالاری برعهده داشته است.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴