دستیابی پژوهشگران دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی در مقیاس نانو

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۷ کد : ۵۹۵۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۳
اولین شرکت زایشی مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی جهت تولید نانوفیلترهایی با فیلتراسیون ۹۵ و ۹۹ درصد دست یافتند.
دستیابی پژوهشگران دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی در مقیاس نانو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر نجمه دهقان مدیرعامل شرکت زیست فناوران بافت همانندساز مانا از طراحی و ساخت دستگاه الکتروریسی صنعتی توسط یکی از دانش آموختگان دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه یزد خبر داد و گفت: هم اکنون مراحل نصب و راه‌انداری، تکمیل و بهینه سازی این دستگاه به انجام رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این دستگاه به تایید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران رسیده است، افزود: این شرکت موفق به تولید نانوفیلترهایی با فیلتراسیون ۹۵ و ۹۹ درصد آئروسل‌های تا قطر ۲۵۰ نانومتر جهت استفاده در مصارف پزشکی، آزمایشگاهی، بهداشتی و صنعتی شده است.
دکتردهقان گفت: صنایعی از جمله پزشکی، آرایشی و بهداشتی، فیلتراسیون، لباس‌ها و پوشش‌های محافظ و جاذب صوت بودن از کاربردهای روزافزون نانو الیاف‌هاست.
شرکت زیست فناوران بافت همانند ساز مانا به عنوان اولین شرکت زایشی دانشگاه یزد با هدف تحقیق و توسعه در حیطه‌های بین رشته‌ای شامل مهندسی نساجی، مهندسی پلیمر، فیزیک و زیست شناسی در ادامه پروژه رساله دکترای اولین دانش آموخته مهندسی نساجی دانشگاه یزد در زمینه مهندسی بافت و با مشارکت اعضای هیئت علمی مرتبط با این پروژه، فعالیت خود را به طور رسمی از بهمن ماه ۱۳۹۸ در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد آغاز کرده است.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: یزد