در راستای توسعه زیست بوم نوآوری؛

شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد

تعداد بازدید:۵۵۵
شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در در راستای توسعه زیست بوم نوآوری، با حضور دکترسورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر بهرام سرمست استاندار قم، دکترعباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر آصف کریمی سرپرست شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکترعلیرضا محمدرضایی رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران و جمعی از شرکت‌های فناور افتتاح شد.
شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکترعباس زارعی هنزکی در این آیین به شتاب گرفتن رشد و توسعه اشاره کرد و اظهار داشت: پارک علم وفناوری دانشگاه تهران با سابقه نزدیک به بیست سال فعالیت، به یک پارک در سطح جهانی تبدیل شده است و آنچه را که ایجاد می‌کند در دنیا به فروش می‌رساند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: این پارک زنجیره ارزشی خود را براساس ایده تا بازار و مطابق با قاعده این موضوع در پارک‌ها پیش می‌برد.
دکتر زارعی با بیان اینکه دانشگاه تهران، دانشگاهی جامع است و تمام نظم و انتظام حوزه آموزش و پژوهش را پوشش می‌دهد، گفت: در حین اجرای آموزش و پژوهش، مباحث نوآوری و اختراعات نیز مطرح می‌شوند، که تبدیل این موارد به فناوری، وظیفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.
وی با اشاره به گستردگی و پراکندگی دانشگاه تهران به این نکته پرداخت که در راستای پیاده سازی اصل اول انقلاب صنعتی چهارم یعنی اصل ادغام، شبکه فناوری دانشگاه تهران طراحی و اجرا شده است تا تمام اجزا در یک شبکه سازمان‌دهی شوند و خدمت‌رسانی از این طریق صورت گیرد.
دکتر زارعی هنزکی ادامه داد: کل فضای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اکوسیستمی است که هم شرکت‌ها و هم دستگاه‌های مختلف کنار هم قرار می‌گیرند؛ یعنی محیط باز است به گونه ای که همه افراد آشنا با چهارچوب فعالیت در پارک می توانند در این فضا کار کنند و هم از آنجایی که هدف پارک یک فضای باز است و محدود به دیوار نیست، هر فرد خلاق و نوآور می تواند در این پارک حضور یابد.
در ادامه دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بر همراهی‌شان در تجهیز سوله ۱۰۰۰ متری جهت راه‌اندازی مرکز نوآوری و همچنین کمک در ساخت ساختمان درحال احداث جهت استقرار شرکت‌های فناور تاکید کرد.
گفتنی است در حاشیه این افتتاحیه دکتر ستاری از ۸ شرکت دانش‌بنیان و فناور و همچنین سه استارتاپ مستقر در شعبه فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران


( ۲ )