برگزاری مراسم گرامی داشت دهه ریاضیات در دانشگاه یزد

۰۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۸ کد : ۵۹۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۵
مراسم گرامیداشت دهه ریاضیات با حضور اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده ریاضی در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ابوالفضل شاهزاده فاضلی رئیس دانشکده...
مراسم گرامیداشت دهه ریاضیات با حضور اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده ریاضی در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ابوالفضل شاهزاده فاضلی رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه یزد در این مراسم با بیان اهمیت و لزوم نامگذاری دهه ریاضیات گفت: در این ده روز ضمن حمایت از دانشجویان این رشته باید زمینه های به عینیت رسیدن اندیشه های ناب را در این رشته فراهم کرد و کمک کرد تا ریاضیات به متن زندگی افراد وارد شود وذهنیت ها راجع به اینکه ریاضی فقط فرمول است تغییر کند، تفکر منطقی در جامعه نهادینه شود و نگاه منفی به ریاضی حذف شود که فرهنگسازی در این مورد نیازمند برنامه ریزی دقیق و پیگیرانه است.
وی همچنین در خصوص پیشینه رشته ریاضی در دانشگاه یزد تصریح کرد: رشته ریاضی ابتدا در دانشسرای عالی و قبل از انقلاب اسلامی با عنوان دبیری ریاضی در یزد تاسیس شد و پس از ادغام تربیت معلم با دانشگاه یزد در سال 1370 این رشته با گرایش های متنوع در دانشگاه یزد ایجاد و در حال حاضر هم با رشد چشمگیر این رشته در دانشگاه یزد شاهد گرایش های زیادی در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه هستیم.
دکتر شاهزاده فاضلی در خصوص تعداد پذیرش دانشجو سال جاری در این دانشکده افزود: سال جاری در مقطع کارشناسی 162 نفر، در مقطع کارشناسی ارشد 84 و 34 دانشجو در مقطع دکتری پذیرش شدند که این آمار رشد خوبی را در این رشته نشان می دهد.
گفتنی است در ادامه این مراسم تنی چند از اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشکده به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص نحوه تحصیل در این رشته و علوم تخصصی مرتبط با آن پرداختند.