برگزاری مراسم گرامی داشت حماسه 9 دی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۱۲ دی ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۹ کد : ۵۹۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۰
از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری رهبری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برنامه ای با عنوان « نقش ولایت فقیه در مدیریت بحران و جنگ نرم سال 88 » به مناسبت فرا رسیدن حماسه 9 دی و بزرگداشت این روز، ...
از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری رهبری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برنامه ای با عنوان « نقش ولایت فقیه در مدیریت بحران و جنگ نرم سال 88 » به مناسبت فرا رسیدن حماسه 9 دی و بزرگداشت این روز،  با حصور اساتید این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر غلامرضا ضابط پور مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تبریک میلاد فخر کائنات حضرت رسول اکرم (ص) و رییس مذهب شیعه امام جعفر صادق (ع) و همچنین گرامیداشت یوم ا... 9 دی گفت: یکی از کلید واژه های فرمایشات مقام معظم رهبری و امام راحل وحدت است  وشعارهایی که جمهوری اسلامی ایران در زمینه وحدت دارد کاملا اعتقادی است و حماسه 9 دی تجلی وحدت مردم بود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ،  با تبریک یوم ا... 9 دی به محضر امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری و مردم شریف و ولایت مدار ایران در سخنانی گفت : به سادگی نمی توان از اهمیت  روز 9 دی گذشت و گرامیداشت این روز مربوط به جناح یا گروه خاصی نیست و همه ما به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم تا ابعاد پیچیده آن را بررسی و تحلیل کنیم.
وی با بیان این که اساتید دانشگاه به عنوان فرماندهان جنگ نرم مسئولیت سنگینی در بررسی ابعاد بروز فتنه 88 و آسیب شناسی فتنه برای پیشگیری از تکرار آن دارند اظهار داشت: بی انصافی است اگر بگوییم بررسی ابعاد این واقعه مربوط به حزب خاصی است بلکه باید تحلیل ها صورت بگیرد و از حماسه 9 دی درس بگیریم و بصیرت یابیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به آیات قرآن در زمینه اطلاعت از خدا و اولی الامر و احتمال وقوع فتنه تا زمانی که تقابل حق و باطل وجود دارد گفت: دشمن هیچ گاه دست از فتنه بر نمی دارد و ما باید با ولایتمداری، بصیرت افزایی و آسیب شناسی سعی کنیم تا در پازل فتنه گرایی دشمن قرار نگیریم.
سپس دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)  و گرامیداشت یوم ا... 9 دی گفت: فتنه 88 با درایت مقام معظم رهبری و ولایتمداری و بیداری ملت ایران از بین رفت.
دکتر واثقی امیری تاکید کرد: همواره باید با بصیرت و هوشیار باشیم . در قبل از اسلام، بعد از اسلام، برای همه ملت ها از این دست وقایع و دشمنی ها  بسیار رخ داده است. تاریخ در حال تکرار است؛ لذا باید تحلیل و بررسی درست و آسیب شناسی صورت بگیرد تا از بروز چنین فتنه هایی جلوگیری شود.
گفتنی است در پایان اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات و تحلیل هایشان پرداختند.