به همت فناوران پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

تجاری سازی دستگاه کمپوستر برای بازیافت پسماندهای خانگی و صنعتی

تعداد بازدید:۱۰۵۹
فناوران یک شرکت دانش محور مستقر در پارک علم و فناوری البرز در راستای بازیافت پسماندهای تر و حفظ محیط زیست موفق شد دستگاه کمپوستر تولیدی شرکت خود را به حد قابل توجهی تولید و جهت فروش به سراسر کشور ارسال کند.
تجاری سازی  دستگاه کمپوستر برای بازیافت پسماندهای خانگی و صنعتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مدیرعامل شرکت ستاره آریا نوین آیلین عضو پارک علم و فناوری البرز گفت: ثبت اختراع دستگاه کمپوستر در راستای بازیافت پسماندهای تر فعالیت خود را در ایران از سال ۱۳۹۴ آغاز نموده است.
مهندس عباس علیزاده افزود: این شرکت در زمینه طراحی و نصب سیستم‌های نوین در ایستگاه‌‌های بازیافت زباله و همچنین تولید و پشتیبانی از دستگاه‌های کمپوستر در ابعاد خانگی تا صنعتی جهت نصب در مبدا تولید پسماند فعالیت می کند.
وی درباره تائیدیه این دستگاه توسط مراجع علمی و بهداشتی نیز افزود: دستگاه بیو کمپوستر با برند استارکلین قابلیت نصب در آشپزخانه های منازل مسکونی و صنعتی را دارد؛ این دستگاه ها دارای تاییدیه عملکرد زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان تهران، دارای تاییدیه کودی از موسسه تحقیقات خاک وآب، تاییدیه فناوری سبز دانشگاه تهران می باشد. همچنین این دستگاه ها درحال حاضر فقط توسط شرکت آیلین تولید می شود که نسبت به نمونه خارجی هم از لحاظ عملکرد و هم مصرف برق و همچنین قیمت قابل مقایسه نمی باشد این دستگاه از قسمت‌های بیولوژیکی، مکانیکی، حرارتی، تهویه ای، حسگری و بوگیر تشکیل شده است.
وی افزود: هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، رستواران‌ها و سفره خانه‌ها، منازل و مجتمع‌های مسکونی، پادگان ها، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها، کارخانه‌های صنایع غذایی، بیمارستان‌ها، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها می توانند از این دستگاه ها در اندازه های مورد نیاز خریداری و استفاده نمایند.
گفتنی است این دستگاه هم اکنون به تولید انبوه رسیده و به بخش های مختلف سفارش دهنده در سراسر کشور ارسال می گردد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۲ )