طی نامه‌ای به وزیر علوم؛

وزیر نفت از دکتر شریف زادگان مجری طرح ملی توسعه منطقه مُکران قدردانی کرد

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۵۹۴۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۲
مهندس بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، طی نامه‌ای خطاب به دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش‌های ارزنده دکترمحمد حسین شریف زادگان، استاد دانشگاه شهید بهشتی و مدیر و مجری "طرح ملی توسعه و عمران منطقه ساحلی مُکران" قدردانی کرد.
وزیر نفت از دکتر شریف زادگان مجری طرح ملی توسعه منطقه مُکران قدردانی کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدبهشتی، وزیر نفت، در این نامه، "طرح ملی توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران" را پاسخی ارزنده، اندیشمندانه و آینده‌نگرانه به توسعه این منطقه مهم و راهبردی میهن اسلامی و یکی از مصادیق بارز و کارآمد در «همکاری بین دانشگاه و دولت» ارزیابی کرده است.
وی، مصوبه برنامه‌ریزی توسعه منطقه مکران را سندی ملی دانست که همه رویکردهای اقتصادی، اجتماعی، حمل و نقل دریایی، انرژی و اکواستراتژیک را درقالب توسعه دریامحور تدوین نموده و در ابعاد درون‌زا و برون‌زا توانسته است هم توسعه محلی و هم توسعه صنعتی، حمل و نقل بین‌المللی و انرژی را توامان مورد هدف قرار دهد.
مهندس زنگنه، از تلاش‌های دکتر شریف‌زادگان مجری طرح، در فرآیند تدوین و تصویب طرح مذکور در شورای عالی شهرسازی کشور، شورای عالی آمایش سرزمین کشور و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان تقدیر کردد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: شهید بهشتی


( ۱ )