انتشار ششمین کتاب عضو هیئت علمی دانشگاه یزد توسط انتشارات اشپرینگر

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۴ کد : ۵۹۴۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۹
انتشارات اشپرینگر آلمان، ششمین کتاب بین‌المللی دکتر بیژن دواز استاد ممتاز دانشگاه یزد، صاحب‌نظر و پیشرو در علم ابرساختارهای جبری در دنیا را با عنوان " Examples and Problems in Advanced Calculus: Real Valued Functions" منتشر کرد.
انتشار ششمین کتاب عضو هیئت علمی دانشگاه یزد توسط انتشارات اشپرینگر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکترسعید علیخانی معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم ریاضی، کتاب مذکور متشکل از ۷ فصل و ۲۱ بخش شامل راه حل‌های مبسوط بیش از ۵۰۰ مسئله ریاضی، حاصل سال‌ها تدریس دکتر دواز در درس ریاضی عمومی (۱) است.
وی محتوای این کتاب را از سطح ریاضی عمومی (۱) بالاتر توصیف کرد و اذعان داشت: با توجه به اینکه در انتخاب مسائل این کتاب سعی شده تا بیشتر مسائلی از نوع چالشی، جالب و آموزشی باشد، می‌توان از آن به عنوان یک کتاب کمک درسی مفید برای دانشجویان مستعد و علاقه‌مند در سراسر دنیا برای شرکت در المپیادها و مسابقات جهانی ریاضی بهره برد.
کسب عناوینی چون اولین استاد ممتاز دانشگاه یزد، پژوهشگر برتر کشوری، استاد نمونه کشوری، پژوهشگر شاخص و تاثیرگذار دانشگاه، پژوهشگر برتر و نمونه دانشگاه و دانشمند پر استناد جهانی و نیز چاپ بالغ بر ۷۰۰ مقاله بین‌المللی و دارای شاخص اچ ۵۲ از دیگر افتخارات این استاد ریاضی است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: یزد