با هدف بررسی تاثیرات و پیامدهای بیماری کرونا بر جامعه دانشگاهی؛

اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید-۱۹ به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۸ کد : ۵۹۴۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۰
دکترمجید صفاری نیا مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید – ۱۹ با هدف بررسی تاثیرات و پیامدهای بیماری کرونا بر دانشجویان و جامعه دانشگاهی، اول و دوم بهمن ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و بصورت مجازی برگزار می شود.
اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید-۱۹ به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر صفاری نیا رییس شورای سیاستگزاری این کنگره اظهار داشت: این کنگره علمی با مشارکت فعال دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مراکز مشاوره دانشگاه های صنعتی شریف، شیراز و تهران برگزار می شود.
وی درخصوص محور‌های این همایش افزود: سبک زندگی، پیامد‌های روانشناختی، پیامد‌های آموزشی، پیامد‌های اجتماعی، پیامد‌های خانوادگی، دانشگاه پس از کرونا، پیشگیری و رفتار‌های بهداشتی، و بهداشت، ایمنی، محیط زیست و کووید ۱۹ محورهای پژوهشی کنگره دانشگاه و کووید ۱۹ هستند.
در این همایش ۶ نشست تخصصی کاربردی با حضور متخصصان شامل: خدمات مشاوره و مددکاری دانشگاه ها در دوران کرونا، خدمات بهداشتی و پیشگیری از کرونا در دانشگاه ها، چالش های آموزش مجازی از منظر دانشجویان و اساتید در دوران کرونا، ابعاد روان شناختی خانواده دانشجو در دوران کرونا، ابعاد جامعه شناختی و فرهنگی دانشجویان در ایام کرونا و آموزش مجازی دانشجو در دوران کرونا و پسا کرونا از عناوین بعضی از این نشست ها خواهد بو، پیش بینی شده است.
دکتر صفاری نیا گفت: ۲۰۵ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که پس از داوری ۳۸ مقاله مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است و در زمان برگزاری کنگره توسط محققان ارایه می شود.
وی افزود: در این کنگره دانشگاه‌های پیام نور، الزهرا (س)، شاهد، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی، علم و صنعت ایران، فنی حرفه‌ای، هنر تهران، امام صادق، و تربیت دبیر شهید رجایی همکاری دارند.
دکتر صفاری نیا در پایان افزود: این کنگره به مدت دو روز به شکل مجازی میزبان علاقه مندان خواهد بود و تلاش می شود نتیجه نشست ها به عنوان راهبردهای اجرایی در دوران کرونا و پسا کرونا مورد استفاده سازمان دانشجویان و دانشگاه ها قرار گیرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: صنعتی شریف