با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل؛

جلسه‌ شورای علمی و برنامه‌ریزی گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور برگزار شد

۲۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۸ کد : ۵۹۴۰۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۸
جلسه شورای علمی و برنامه‌ریزی گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور با حضور دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی و دکتر بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور و حضور برخط اعضای این شورا (استادان شورای علمی و نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات و بنیاد سعدی) در محل این وزارت برگزار شد.
جلسه‌ شورای علمی و برنامه‌ریزی گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این جلسه دکتر سالار آملی یاد و خاطرۀ زنده یاد دکتر زهرا استادزاده رئیس گروه گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور را گرامی داشتند و از خداوند متعال برای ایشان غفران و رحمت آرزو نمودند.
وی همچنین ضمن قدردانی از حضور اعضای شورای علمی و برنامه‌ریزی به واسطه مشارکت و همکاری صمیمانه با مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم با برشمردن اهمیت و جایگاه زبان فارسی و فرهنگ غنی ایرانی در جهان، اشاره‌ای به برنامه‌های آینده این مرکز و به ویژه معاونت گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در شرایط بیماری کرونا داشتند.
در ادامه دکتر بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر استاد زاده همکار فقید آن معاونت، گزارش مختصری از برنامه‌های این معاونت ارائه کرد.
وی در ادامه با بیان مطالبی درخصوص دستاوردهای کارگروه‌های تخصصی آموزش مجازی، بازنگری و بازبینی سرفصل‌های درسی زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی، تدوین و تعریف منابع درسی و امضای تفاهم‌نامه با سازمان سمت، برگزاری هفتمین دوره آزمون سامفا در بهمن‌ماه سال جاری؛ به معرفی مختصر کتاب‌های منتشر شده و در دست انتشار معاونت گسترش زبان فارسی و بانک اطلاعاتی زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی که در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد، پرداخت.
دکتر باقری در ادامه جلسه درخصوص برنامه حلقه مشاوران (گفت‌وگو با استادان اعزامی، به شکل حضوری و مجازی) و برنامه‌ریزی برای تدوین و تألیف کتاب «تاریخ پارسی گستری در گسترۀ گیتی» نیز مطالبی ارائه کرد.
در پایان جلسه نیز استادان حاضر در جلسه برخط، ضمن ادای احترام به زنده یاد دکتر زهرا استادزاده و قدردانی از خدمات خالصانه ایشان، به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود درخصوص برنامه‌های معاونت گسترش زبان و ادب فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور پرداختند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

کلید واژه ها: قائم مقام وزیر علوم