با هدف ارتباط بیشتر دانشگاه با جامعه؛

«مرکز نوآوری و خلاقیت» و «مجتمع خدمات فناوری» دانشگاه شهیدچمران اهواز افتتاح شد

۲۳ دی ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۲ کد : ۵۹۳۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۶
دو «مرکز نوآوری و خلاقیت» و «مجتمع خدمات فناوری» با حضور دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در این دانشگاه گشایش یافت.
«مرکز نوآوری و خلاقیت» و «مجتمع خدمات فناوری» دانشگاه شهیدچمران اهواز افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر ستاری در آئین گشایش این دو مرکز گفت: هدف اصلی از گشایش این دو مرکز نزدیکی و ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با جامعه است. در مرکز «مرکز نوآوری و خلاقیت» و «مجتمع خدمات فناوری» دانشجویان می‌توانند با نگاهی تخصصی به کارآفرینی بپردازند.
وی بر نقش مؤثر دانشگاه‌ها در بررسی و حل مشکلات جامعه تأکید کرد و افزود: خوشحالیم که این جهت‌دهی و ایجاد ارتباط با صنعت و جامعه در دانشگاه شهید چمران اهواز دنبال ایجاد شده و امیدواریم از سوی مسئولان این دانشگاه با جدیت بیشتر دنبال شود.
دکترخواجه نیز از گسترش فضاهای فناورانه و حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: این دانشگاه در چند سال گذشته توانسته است با انجام طرح‌ها و پژوهش‌های کاربردی زمینه ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه و جامعه را فراهم کند.
همچنین دکترعلی حقیقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهیدچمران اهواز، بیان کرد: مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه واحدی حقوقی و زیرمجموعه معاونت پژوهش و فناوری است که اساسنامه آن مصوب و راه‌اندازی شده بود و امروز نیز ساختمان آن افتتاح‌شده است.
وی افزود: هدف از ایجاد مراکز نوآوری و خلاقیت این است که با آموزش دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به کارآفرینی، آنها را برای ایجاد استارتاپ آماده کند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهیدچمران اهواز، خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه دارای سه هزار مترمربع زیربنا است و آمادگی ارائه خدمات به ۴۰ تا ۵۰ گروه کاری را دارد و بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان نیز برای ساخت این مرکز هزینه شده است.
دکترحقیقی درباره گشایش مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهیدچمران اهواز نیز، بیان کرد: این مرکز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این دانشگاه ساخته‌شده و شامل ۲۸ اتاق برای حضور استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌ها و دستگاه‌هایی است که با دانشگاه ارتباط کاری دارند. برای احداث این مجتمع بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه شده است.
همچنین ازجمله اهداف مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهیدچمران اهواز می‌توان به تقویت ارتباط با دانشجویان و دانش‌آموختگان با مرکز رشد و پارک علم و فناوری و حمایت از ایده‌پردازی خلاقانه، کمک به هدفمند کردن فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه، توسعه و گسترش پژوهش نوآورانه، توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری، تشویق نگرش دانش‌بنیان در حل مشکلات و ایجاد زمینه مناسبت برای ارتقای فعالیت‌های پژوهشی و توسعه فعالیت‌ها و پژوهش‌های میان‌رشته‌ای اشاره کرد.
گفتنی است ارتباط هرچه بیشتر با سازمان‌ها، صنایع و جامعه ازجمله مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهیدچمران اهواز است.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: شهیدچمران