برگزاری مراسم تجلیل از مقام معلم و تقدیر از استادان نمونه دانشگاه بیرجند

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۷ کد : ۵۹۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
در نخستین روز از هفته آموزش، در  مراسمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تکریم و تجلیل مقام معلم، از استادان نمونه دانشگاه بیرجند تقدیر شد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در اب...
برگزاری مراسم تجلیل از مقام معلم و تقدیر از استادان نمونه دانشگاه بیرجند
در نخستین روز از هفته آموزش، در  مراسمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تکریم و تجلیل مقام معلم، از استادان نمونه دانشگاه بیرجند تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این مراسم دکتر خلیل خلیلی سرپرست دانشگاه بیرجند در خصوص ارزش و جایگاه علم و عالم بااشاره به فرموده مولای متقیان که هر کس حرفی به من بیاموزد مرا بنده خود  ساخته است، ارزش والا و افتخار معلمی را یادآور شد.
وی با بیان برخی خصوصیات معلمان، اخلاص و برای خدا کارکردن را از اولین ویژگی های معلم برشمرد و در خصوص فضیلت انواع علوم گفت: هر عملی که با نیت خدمت باشد مستلزم ثواب ست و هر علمی که با نیت خدمت نباشد مستوجب ثواب نخواهد بود.
سرپرست دانشگاه بیرجند عدالت میان شاگردان، تواضع و دلسوزی را از دیگر ویژگی های یک معلم خوب دانست.
دکتر خلیلی با تقدیر از فعالیت های چشمگیر انجام شده در حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه خرد جمعی و همکاری همه فرهیختگان را در پیشبرد اهداف دانشگاه خواستار شد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی امام جمعه بیرجند و عضو هیئت امنای دانشگاه های خراسان جنوبی در خصوص ویژگی های استاد شهید مطهری، علوم حیات بخش و عالمان حیات بخش با مثال هایی از دانشمندان مسلمان ایرانی سخن گفت.
وی مدیریت بر خود را از خصلت های شهید مطهری بیان کرد و علوم حیات بخش را علومی معرفی کرد که به فرمایش امام علی(ع) یک حرفش می ارزد که انسان یک عمر بندگی کند علمی که به انسان حیات ابدی می بخشد و او را به مقام رضا و خوشنودی واقعی می رساند.
امام جمعه بیرجند فقر و جهل را ملازم یکدیگر معرفی کرد و با تأکید بر ضرورت حضور عالمان در صحنه اجتماع گفت: جامعه ای که عالمان در صحنه نباشند سقوط می کند.
در ادامه این مراسم دکتر محمد مهدی خطیب معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گزارشی از فعالیت های انجام شده و برنامه های حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه کرد.
گفتنی است در پایان این مراسم از اساتید نمونه دانشگاه تقدیر شد.