با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشوردر دانشگاه سمنان انجام گرفت؛

افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه سمنان

۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۸ کد : ۵۹۳۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۵
در آئینی با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشگاه سمنان افتتاح شد.
افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه سمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آئین افتتاح و بازدید از این مرکز، از مسئولان دانشگاه سمنان برای ایجاد این مرکز به عنوان ابتکاری در جهت مهارت آموزی به دانشجویان و کمک به آینده شغلی آنان قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه سمنان نیز در مراسم آغار به کار این مرکز گفت: این مرکز به منظور توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد در مرکز کار آفرینی و نوآوری دانشگاه سمنان ایجاد شد و در مرکز کارافرینی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت خواهد نمود.
دکترمسعود نصیری با بیان اینکه این مرکز با کسب مجوز از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان آغاز به کار کرده است، گفت: گسترش فعالیت های مهارت آموزی و تحقق دانشگاه کار آفرین در دانشگاه سمنان از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.
وی اضافه کرد: دانشجویان در این مرکز از تجربیات و مشاوره های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می شود.
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه هدف دانشگاه سمنان آموزش مهارت به دانشجویان و هدایت فارغ التحصیلان به سوی آینده شغلی درخشان است افزود: دانشجویان در همان دوران دانشجویانی باید مهارتی را کسب کنند تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند علاوه بر داشتن شغل در زمینه کار آفرینی هم نقشی در جامعه داشته باشند.
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه ایران توانمند به لحاظ اقتصادی نیازمند تربیت دانشجویانی است که اهل ریسک باشند و این امر نیازمند آموزش مهارت است، گفت: با مشاوره های شغلی درست می توان دانشجویان را در زمینه شغلی هدایت کرد.
دکتر نصیری با بیان اینکه مهارت آموزی و مشاوره شغلی در مسیر زندگی دانشجویان بسیار تاثیرگذار است، گفت: مهارت ورزی باعث ایجاد اعتماد به نفس برای دانشجویان خواهد شد و این امر در دیگر مراحل زندگی آنان نیز موثر خواهد بود.
وی به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید اشاره کرد و گفت: برای تحقق این نامگذاری می توان با گسترش فعالیت‌ها و ایجاد مراکز مختلف فنی و حرفه ای در فضای دانشگاه، دانشجویان را در استفاده از مهارت های این مراکز با صرف کمترین وقت و هزینه ترغیب کرد که این امر نه تنها در آینده شغلی آنان بلکه در آینده کشور نیز تاثیرگذار است.
گفتنی است پیش تر نیز همکاری‌های موثری بین پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و سازمان فنی و حرفه ای استان سمنان در آموزش مهارت های لازم برای اشتغال دانشجویان اعم از دوره‌های نرم افزاری وجود داشته که با تاسیس این مرکز این همکاری در سطح گسترده‌تری تداوم خواهد داشت.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: سمنان