در سال جهش تولید اعلام شد؛

فروش ۶۶ میلیارد تومانی محصولات فناورانه محققان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

تعداد بازدید:۵۰۳
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، تعداد دانش فنی تجاری شده در این استان را ۹۲ مورد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۶۶ میلیارد تومان محصول دانش‌بنیان و فناور شرکت‌های فعال در استان به فروش رسید.
فروش ۶۶ میلیارد تومانی محصولات فناورانه محققان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهار محال و بختیاری، دکتر اسماعیل پیرعلی گردش مالی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری این استان را ۹۵ میلیارد تومان در سال اعلام کرد و افزود: در سال‌های اخیر با تجاری‌سازی ایده‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان استان در مسیر فروش و درآمدزایی قرار گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: بخشی از فروش این محصولات صادر می‌شود که تاکنون شرکت‌های دانش‌بنیان استان ۲۰۷ هزار و ۶۵۰ دلار ارزآوری داشته‌اند.
دکتر پیرعلی، تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور توسعه‌یافته پارک استان را ۷۶ شرکت اعلام کرد و گفت: علاوه بر شرکت‌های توسعه یافته ۶۳ شرکت و واحد فناور نیز در دوره‌های رشد مقدماتی و رشد در این پارک مستقر هستند.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان برای ۷۹۲ نفر اشتغالزایی کرده است، اظهار داشت: تاکنون ۲۶۰ دانش فنی از سوی این شرکت‌ها تولید شده است.
دکتر پیرعلی با اشاره به قراردادهای بسته شده دستگاه‌های اجرایی با شرکت‌های دانش‌بنیان استان چهارمحال و بختیاری، افزود: مبلغ این قراردادها که در حوزه IT، نرم‌افزار، الکترونیک، آب، شیلات، تجهیزات آزمایشگاهی و خدمات نوین شهری است یک میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان است.
گفتنی است طی سال‌های اخیر بیش از ۸۰ اختراع از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و واحدهای رشد در این استان به ثبت رسیده است.
ل.م ۵۴