در راستای گسترش همکاری علمی بین المللی صورت گرفت؛

دیدار رایزن فرهنگی عراق در تهران با رئیس دانشگاه علامه طباطبائی

۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۶ کد : ۵۹۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۴
رایزن فرهنگی جمهوری عراق در تهران، با دکترحسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی دیدار و درخصوص راه های گسترش همکاری علمی میان دانشگاه‌های ایران و عراق به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
دیدار رایزن فرهنگی عراق در تهران با رئیس دانشگاه علامه طباطبائی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، دراین دیدار دکتر امجد حمید المظفر، رایزن فرهنگی عراق با تاکید بر اهمیت همکاری‌های علمی میان اندیشمندان ایرانی وعراقی اعلام کرد: این رایزنی در تدارک برگزاری نخستین نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و عراق است.
رایزن فرهنگی عراق اعلام کرد: به زودی زمینه امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی همکاری‌های علمی میان دانشگاه علامه طباطبایی و یک دانشگاه معتبرعراقی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی را فراهم خواهد کرد.
دکترسلیمی نیز در این دیدار، به معرفی رشته‌های تخصصی ویژه‌ای که در دانشگاه علامه طباطبایی در زمینه حقوق قراردادهای نفت و گاز، مدیریت نفت و گاز، مدیریت بیمه، مدیریت تکنولوژی، مددکاری اجتماعی، مدیریت فناوری ارتباطات، برنامه ریزی درسی، مشاوره و گرایش‌های گوناگون علم ارتباطات، برنامه ریزی درسی و سایر رشته‌های دیگر ارائه می‌شوند، پرداخت و پیشنهاد کرد زمینه‌های همکاری مشترک برای پذیرش دانشجو و تدریس استادان ایرانی به صورت حضوری و برخط در دانشگاه عراق فراهم آید.
وی همچنین از حضور استادان عراقی برای تدریس در کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی استقبال کرد.
ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: دانشگاه علامه طباطبائی