معرفی روش نوین درمان بیماری‌های چشم توسط فناوران پارک علم و فناوری مازندران

تعداد بازدید:۴۱۹
روش نوین درمان بیماری‌های چشم در نخستین کوبینار «روش نوین درمان کنژشالازی به روش پلاسما» پس از پنج سال کار تحقیقاتی، پژوهش، انجام مطالعات متنوع علمی و اجرای فازهای حیوانی و انسانی توسط فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران بر روی چند بیمار انجام شد.
معرفی روش نوین درمان بیماری‌های چشم توسط فناوران پارک علم و فناوری مازندران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، مصطفی فرهی مدیر شرکت دانش‌بنیان مداریا در این کوبینار با ارائه توضیحاتی پیرامون این روش اظهار داشت: برای نخستین بار متخصصان یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به کشف یک روش نوین درمانی بیماری‌های چشم در جهان شدند.
وی توضیح داد: بر اساس این روش انواع بیماری‌های چشم بدون نیاز به اتاق عمل و در مطب پزشکان، بدون درد و بیهوشی و با هزینه‌ای کمتر از سابق درمان می شود.
فرهی اظهار داشت، به وسیله این روش درمانی هزینه درمانی انواع بیماری های سطح چشم حدود ۶۰ درصد کاهش پیدا می‌کند و دوره نقاهت هم بسیار کوتاه است.
در این کوبینار جمعی از پزشکان و متخصصان داخلی و همچنین پزشکان و کارشناسان ۲۲ کشور خارجی به شیوه‌های حضوری و مجازی در این کوبینار حضور داشتند.
متخصصان و محققان شرکت دانش بنیان «مداریا» پس از پنج سال کار تحقیقاتی، پژوهش، انجام مطالعات متنوع علمی و اجرای فازهای حیوانی و انسانی به این روش رسیده اند و چشم پزشکان می‌توانند به راحتی و با استفاده از این دستگاه در مطب انواع بیماری‌های چشمی را بدون نیاز به بیهوشی درمان کنند.
گفتنی است انجام چند عمل جراحی زنده و واقعی بر روی بیمارانی که اندیکاسیون بیماری کنژشالازی بودند؛ از جمله برنامه های برگزار شده در این کوبینار به شمار می رفت.
ل.م ۵۴