معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با رئیس دانشگاه اسلامی لبنان دیدار کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ کد : ۵۹۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۵۵
دکتر سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با رئیس دانشگاه اسلامی لبنان دیدار و گفت‌و گو کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با رئیس دانشگاه اسلامی لبنان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در این دیدار از موفقیت ها و دستاوردهای علمی دانشگاه اسلامی لبنان در مدت کوتاه از جمله استفاده در برنامه های جدید و مدرن در آموزش عالی ابراز خرسندی کرد.
وی تلاش های مستمر برای بهبود کیفیت روش های آموزشی و ایجاد رشته ها و تخصص ها مختلف و متنوع در دانشگاه اسلامی لبنان و استقبال از دانشجویان از سراسر لبنان را تحسین برانگیز خواند.
دکتر هاشمی از رئیس دانشگاه اسلامی لبنان برای سفر به ایران و دیدار با رئیسان دانشگاه های ایرانی دعوت کرد و دینا المولی با موافقت با این درخواست گفت تلاش می کند در نزدیک‌ترین زمان ممکن به ایران سفر کند.
در ادامه این دیدار، دینا المولی رئیس دانشگاه اسلامی لبنان با ابراز خرسندی از سفر دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و هیئت علمی، فرهنگی و دانشگاهی ایران به لبنان گفت که کشور متبوعش روابطی ممتاز با جمهوری اسلامی ایران در دو سطح مردمی و دولتی دارد.
وی جایگاه عالی علمی دانشگاه های ایران را ناشی از تلاش‌های اندیشمندان و دانشمندان ایرانی را مایه مباهات دانست و آن را ستود.
دینا المولی تاکید کرد که ایران امروز با کشورهای پیشرفته و توسعه یافته مصاف می کند و وارد باشگاه کشورهای هسته ای شده است.
وی بر ضرورت فعال شدن همکاری های مشترک دانشگاه اسلامی لبنان با دانشگاه های ایران تاکید کرد و استفاده از پیشرفت های علمی و فرهنگی و مبادله استاد و دانشجو را برای خدمت به نیازها و مطالبات دو کشور و دو ملت لبنان و ایران ضروری خواند.
در این نشست، دو طرف درخصوص مسائل آموزش عالی، مطالعات و تحقیقات علمی در دو کشور، راه‌های فعال سازی همکاری های مشترک بین دانشگاه های ایران و دانشگاه اسلامی لبنان، تبادل کارشناسان، امضای توافقنامه های همکاری و برگزاری همایش های مشترک گفت وگو و تبادل نظر کردند.
در خاتمه این دیدار، هیئت ایرانی به همراه المولی از شهرک دانشگاهی لبنان در منطقه الوردانیه دیدن و عبدالمنعم قبیسی رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه اسلامی لبنان مراحل تشکیل دانشکده‌ها، بخش های مختلف و ایجاد ساختمان ها را تشریح کرد.
گفتنی است دکتر حسینعلی قبادی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز و محمد مهدی شریعتمدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان در این دیدار حضور داشتند.

کلید واژه ها: هاشمی