برگزاری مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در دانشگاه الزهرا (س)

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۱ کد : ۵۹۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۳
مراسم «بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در دانشگاه الزهرا (س)برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر زاهدی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه ضمن خوشامدگویی به حضار و تبری...
مراسم «بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در دانشگاه الزهرا (س)برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر زاهدی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه ضمن خوشامدگویی به حضار و تبریک این مناسبت گفت: اگرچه پژوهش موضوعی بزرگ تر از کتابخانه است، اما کتابخانه پیوندی ناگستنی با پژوهش دارد. آموزش و پژوهش هردو با کتاب شروع می شوند و مرهون کتابند.
معاون پژوهشی دانشگاه الزهرا (س) ادامه داد: امید ما این است که در این دانشگاه، به مدد گروه تخصصی اطلاع رسانی، از خدمات کتابداری در سطح بالاتری نسبت به جاهای دیگر برخوردار باشیم به طوری که عشق و علاقه به کتابخانه، مثل عشق و علاقه شاگرد به معلم در بین دانشجویان مان ایجاد شود. باور داریم که کتابخانه و کتابدار نیز، مانند آموزگار و روزگار، برای افراد، مخصوصا در محیط های دانشگاهی، نقش آموزندگی و همان ارزش و مقام معلم را دارند.
سپس دکتر سعید رضایی شریف آبادی، رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه الزهرا (س) پس از تبریک روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، گفت: معتقدم حق کتاب و کتابخوانی با اختصاص یک روز و یک هفته و یک ماه به آن ادا نمی شود. کتاب باید بخشی از برنامه زندگی ما باشد و کتابخوانی باید از روزهای نخستین زندگی هر فرد آغاز شود. 
وی کتابداران را سربازان دلسوز علم و کتاب دانست و در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: جامعه ما نیازمند و مستحق دانش جمعی است. هر روز می بینیم که در کشور با همین حداقل ها اتفاقاتی می افتد که در دنیا صدا می کند. هفته گذشته خبر پهباد ایرانی منتشر شد. ما ماهواره به فضا فرستاده ایم. هر روز یک دستاورد علمی داریم. چرا حرمت این خلاقیت و فکر ایرانی را رعایت نکنیم و آنچه نیاز دارد در اختیارش نگذاریم؟ تقاضای من این است که چنین نشست هایی به شروع حرکت هایی بینجامد.