دکتر رضائیان در نشست مجازی گزینشگران هسته گزینش دانشگاه‌ها تاکید کرد:

لزوم نظارت و عملکرد هسته‌های گزینش؛ بر اساس یافته‌های اخلاقی، تربیتی، پدرمآبانه و مثبت

۱۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶ کد : ۵۹۲۳۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۰۸
دکتر محمد رضائیان، مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست سراسری گزینشگران هسته گزینش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد: تصمیم گیری ها در هسته‌های گزینش باید بر اساس شاخصه‌های اخلاقی، تربیتی، پدر مآبانه و مثبت باشد و حداکثر تلاش گزینشگران باید این باشد که با موارد قلیل منفی هم، برخورد حذفی صورت نگیرد.
لزوم نظارت و عملکرد هسته‌های گزینش؛ بر اساس یافته‌های اخلاقی، تربیتی، پدرمآبانه و مثبت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مجازی که ظهر امروز (یکشنبه) با حضور دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دبیر هیئت مرکزی گزینش کارکنان در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، دکتر رضائیان با بیان اینکه نهاد گزینش تنها نهادی است که قانون تشکیل و آئین‌نامه اجرایی آن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، اظهار داشت: ۱۵ دی‌ماه، سالروز فرمان امام راحل برای ایجاد نهاد گزینش در کشور است و وظیفه عمده این نهاد، احراز صلاحیت داوطلبان در بدو استخدام و آغاز خدمت و نظارت بر عملکرد کارکنان در حین انجام خدمت است.

وی با بیان اینکه اظهار نظر درخصوص منصوبان پست‌های حساس هم از وظایف نهاد گزینش است، افزود: با توجه به کاهش روند استخدام نیروی انسانی در سال‌های اخیر، در حال حاضر ۸۵ درصد فعالیت هسته‌های گزینش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، بیشتر در حیطه نظارت بر عملکرد کارکنان در حین خدمت از طریق بررسی واظهارنظردر موردتمدید قراردادهای سالیانه کارکنان است.

دکتر رضائیان با بیان اینکه مطابق مصوبه وزارت علوم، مناطق ده‌گانه هسته‌های گزینش درحوزه آموزش عالی تشکیل شده است، گفت: در دوسال گذشته و با تشکیل مناطق ده‌گانه گزینش آموزش عالی، وظیفه بازرسی از عملکرد هسته. های گزینش برعهده مسئولان مناطق گذاشته شده و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی درخصوص آئین‌نامه‌ها، ضوابط و مقررات گزینش نیز توسط مدیران مناطق انجام می‌شود.

وی افزود: از سال گذشته آئین‌نامه انتخاب گزینشگران نمونه و برتر تهیه و تنظیم شد و با مشخص کردن شاخص‌های مورد نظر که بر اساس عملکرد افراد در هسته‌های گزینش معین شده است، ۱۷ نفر انتخاب شدند که امروز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
ر. ب ۴۵/ ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷

کلید واژه ها: هسته‌های گزینش وزارت علوم