پایان مسابقات قهرمانی شطرنج دانشجویان آسیا با نایب قهرمانی تیم ایران

۰۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۱ کد : ۵۹۱۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۴۹
رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا با کسب یک مدال طلا و مقام نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.
پایان مسابقات قهرمانی شطرنج دانشجویان آسیا با نایب قهرمانی تیم ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب طلای خلیل موسوی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.
بنا براین گزارش در رده بندی انفرادی که با شرکت ۴۸ دانشجو برگزار شد، خلیل موسوی استاد بین المللی ایران در دور آخر با قبول تساوی در برابر استاد فیده اندونزی، جمع امتیاز خود را به ۷.۵ رساند و با اقتدار عنوان قهرمانی آسیا رسید. پریاسمارو نوندرا از کشور اندونزی با ۷ امتیاز دوم شد و انخنار انخباتر ازکشور مغولستان با ۶.۵ امتیاز سوم شد.
بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم پسران ایران با کسب ۱۹.۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کردند ضمن اینکه تیم اندونزی نیز با همین امتیاز و بدلیل پوئن شکنی بهتر، قهرمان مسابقات شد و تیم قزاقستان هم با ۱۷.۵ امتیاز سوم شد.
در بازی های حساس دور پایانی، استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در یک بازی سخت، استاد بین المللی اندونزیایی خود را شکست داد و با کسب ۶.۵ امتیاز چهارم شد.
بردیا ویسی و ساسان علی بابایی هم به ترتیب ۵.۵ و ۴ امتیاز برای تیم ایران کسب کردند.
بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۰ با کسب عنوان سومی تیم دختران و عنوان نایب قهرمانی تیم پسران و قهرمانی خلیل موسوی در بخش انفرادی بسته شد.
رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برگزار شد.
گفتنی است مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات نیز صبح فردا برگزار خواهد شد.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )