برگزاری مراسم اختتامیه نشست آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی در چشم انداز 1404در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان

۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۵ کد : ۵۹۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۹
مراسم اختتامیه نشست آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی در چشم انداز در تالار خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر عبدالرحیم...
مراسم اختتامیه نشست  آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی در چشم انداز در تالار خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر عبدالرحیم باقری قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد بتوانیم  دستاوردهای کمیته هایی که در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل شده را در دفتر برنامه ریزی اجرایی کنیم.
وی افزود: دستورالعمل های اجرایی در وزارت جهاد تصویب و ابلاغ شده و باید در استان ها شکل گرفته و اجرایی شود و با بررسی های لازم گروه های اقتصاد و ترویج این مورد را با الویت و نیاز سنجی  در دستور کار قرار دهند.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم طی 4-3 ماه آتی در ستادی این امر را پیگیری کنیم.
وی در زمینه کارورزی دانشجویان کشاورزی پیشنهاد داد: در دانشگاه های داوطلب فردوسی مشهد، گرگان،کرمانشاه، شیراز و اهوازبا اختصاص نیم سال تحصیلی به این مبحث و در یک رشته کارگروهی تشکیل و کارورزی به صورت عملی و اجرایی صورت پذیرد.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی یادآور شد: در این فاصله نیز باید سایر رشته ها را از نظر مشکلات پیش رو و منابع مورد نیاز مورد بررسی قرار داد.
وی اذعان کرد: ما نیز در استان ها فی مابین سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات هماهنگی های لازم را انجام خواهیم داد تا این مسئله شکلی اجرایی پیدا کند.ُ
قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه با تاکید بر جدی گرفتن کار عملی در رشته های کشاورزی تصریح کرد: می توان برای شکل گیری منسجم این مساله نیروهای جوان را وارد هیئت علمی کرد، ضمن اینکه بسیاری از مسائل تحت اختیار دانشگاه است و باید استانداردهای لازم مبذول شود.
گفتنی است در بیانیه پایانی این نشست به بازبینی محتوای آموزشی دروس با در نظر گرفتن افزایش دوره های مهارت آموزی و جنبه های کارآفرینی حداقل هر 5 سال یکبار، تجمیع رشته های با گرایش های نزدیک و مرتبط به هم، آمایش آموزش با توجه به ظرفیتهای دانشگاههای منطقه، برگزاری دوره های عالی کشاورزی توسط مراجع غیرمرتبط چون دانشگاهها به منظور همکاری و همگانی شدن، هدایت پایان نامه ها به سمت موضوعات کاربردی و سفارشی، برگزاری دوره های آموزشی بر اساس ضرورتهای لازم، توانمند سازی هیئت علمی دانشگاهها، اعطای بورس تحصیلی و بورس آموزشی، در تصمیم گیریهای مربوط به بازبینی محتوای آموزشی از ظرفیت علمی دانشگاههای سراسر کشور بهره گرفته شود، راهکارها تا حصول نتیجه موثر توسط برگزار کننده و سایر مراجع ذی صلاح تأکید شده است.