برگزاری مراسم اختتامیه بیست و یکمین سمینار شیمی آلی ایران در دانشگاه ایلام

۲۷ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲:۴۶ کد : ۵۹۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۴۸
<div style="text-align: justify; margin: 0cm 0cm 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="AR-SA" style="line-height: 115%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 12pt">اختتامیه سمینار شیمی آلی ایران با حضور<span>  </span>دبیر انجمن شیمی ایران و رئیس دانشگاه ایلام در سالن آیت الله حیدری دانشگاه ایلام به کار خود پایان داد.</span><span dir="ltr" style="line-height: 115%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 12pt"></span></div> <div style="text-align: justify; margin: 0cm 0cm 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="line-height: 115%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 12pt">به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،</span><span lang="AR-SA" style="line-height: 115%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 12pt">دکتر مریم حجامی،دبی</span></div> ...
اختتامیه سمینار شیمی آلی ایران با حضور  دبیر انجمن شیمی ایران و رئیس دانشگاه ایلام در سالن آیت الله حیدری دانشگاه ایلام به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر مریم حجامی،دبیر اجرایی سمینار شیمی ایران گفت: سایت بیست‌ویکمین سمینار شیمی آلی ایران در شهریورماه امسال کار خود را به صورت رسمی آغاز کردو فراخوان شرکت در این برنامه با استفاده از ایمیل به تمام دانشجویان و اساتید شیمی و دانشگاه‌های سراسر کشور ارسال شد.
وی افزود: ‌643 مقاله به دبیرخانه انجمن شیمی ایران ارسال شد که از این میان تعداد 547 عنوان با نظارت داوران برجسته کشوری در رشته شیمی پذیرفته و 11 مقاله برای ایراد سخنرانی معرفی شدند.
وی گفت: تمام مقالات ارسالی به صورت چکیده در کتابچه بیست‌ویکمین سمینار شیمی آلی ایران درج شده است و دانشجویان و اساتید می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
دکتر زلفی گل، دبیر انجمن شیمی ایران  نیزحضور صاحب کلامان شیمی را در تمام گردهمایی های این رشته الزامی عنوان کرد و افزود: انجمن شیمی ایران موظف است در هرجایی که به قلم، کلام، راهبرد و ترویج علم شیمی نیاز بود حضور داشته باشد.
وی رتبه علمی کشورمان در منطقه را اول دانست و افزود: اگر می خواهیم انحصار تمام علوم را در دست بگیریم باید در کنار ارائه مقالات به انجام تحقیقات بنیادین و کاربردی کردن علوم نیز توجه داشته باشیم.
دکتر کسایی، رئیس کمیته شیمی آلی ایران هم در این همایش گفت: در رتبه بندی های بین المللی، شیمی ایران بر اساس تعداد مقالات ارائه شده حائز رتبه 19 در جهان می باشد.