به همت خیرین نیک‌اندیش صورت گرفت؛

آغاز عملیات احداث و تجهیز ساختمان دانشکده فنی مهندسی فرآیند دانشگاه تبریز

۰۱ دی ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۶ کد : ۵۸۹۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۷۴
مراسم امضای تفاهم‌نامه و کلنگ‌زنی احداث و تجهیز دانشکده فنی مهندسی فرآیند (مهندس رضامقیمی اصل) بین دانشگاه تبریز و شرکت مهر اصل برگزار شد.
آغاز عملیات احداث و تجهیز ساختمان دانشکده فنی مهندسی فرآیند دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، احداث و تجهیز ساختمان با 1700 مترمربع زیربنا و هزینه دویست میلیاردریال، استخدام بخشی از فارغ التحصیلان دانشکده فنی - مهندسی فرآیند در کارخانجات مهراصل بخشی از تفاهم نامه دانشگاه تبریز با شرکت مهر اصل می باشد.
در این  مراسم  دکترمیررضا مجیدی رئیس دانشگاه  تبریز ضمن تبریک  روز پرستار به مدافعان سلامت و تقدیر از خانواده مقیمی اصل بخاطر حضور دردانشگاه و عقد  تفاهم نامه گفت: امروز یک  روز تاریخی  برای دانشگاه تبریز می باشد و یک نقطه عطف در زمینه مشارکت بخش خصوصی در امر آموزش عالی  است.
وی با اشاره  به اینکه سرمایه گذاری در دانشگاه در حقیقت  سرمایه گذاری برای هویت و توسعه  نسل آینده  جامعه است،  افزود: توسعه آموزش عالی خدمتی بزرگ و هویت  بخشی به  نسل های آینده  است و ملاک ارزیابی پیشرفت جامعه سطح آموزش عالی در جامعه  است و چنین  خدمات  ارزنده  در آینده  موجب پیشرفت کشور خواهد شد.
رئیس دانشگاه  تبریز با اشاره  به  اینکه احداث ساختمان و تجهیز امکانات  دانشگاه ها توسط خیرین و بخش خصوصی یکی از کارهای رایج در دانشگاه های معتبر دنیا است، گفت: مشارکت خیرین در توسعه آموزش عالی در سطح دنیا امری رایج است چنانچه حتی چندین دانشکده در دانشگاه ها معتبر دنیا توسط خیرین ایرانی احداث و تجهیز شده اند و برای اولین  بار در سطح  کشور همکاری دانشگاه با بخش خصوصی جهت احداث دانشکده امروز اتفاق می افتد و امید است که این امر منشا گسترش فرهنگ مشارکت خیرین  در آموزش عالی گردد.
 دکتر مجیدی با اشاره  به اینکه دانشگاه  تبریز در هشت دهه  گذشته منشا خدمات بزرگ به جامعه ومهد تربیت و آموزش انسان های متعهد و متخصص می باشد، گفت: امروز دانشگاه  تبریز بعنوان دانشگاه نسل سوم  رسالت بزرگی در زمینه گسترش ارتباط دانشگاه  با  صنعت و حل مشکلات  بخش صنعت دارد و امید است با ساخت این دانشکده ضمن کارآفرینی و اشتغال زائی بخشی از نیازهای استان و کشور در زمینه صنایع تبدیلی بزرگ رفع گردد .
در ادامه این مراسم مهندس سیدامیر سیاوش مقیمی اصل مدیر عامل شرکت مهر اصل ضمن اشاره به خصیصه  بارز اخلاقی پدرشان در زمینه انجام کارهای خیر جهت اعتلا و پیشرفت کشور بعنوان  یک  وظیفه گفت:هرکار خیری که انجام می دهیم بعنوان وظیفه در راه  خدمت به کشورمان جهت  پیشرفت و آبادنی است و هدف ما از احداث این دانشکده ایجاد بستر رشد و تربیت شایسته فرزندان این مرز وبوم است تا در آینده با توجه  به  استعداد و پتانسیل بالای جوانان شاهد درخشش سیدرضا مقیمی اصل های بیشتر در جامعه باشیم.
دانش آموخته دانشگاه تبریز با اشاره  به  جزئیات احداث پروژه دانشکده مهندسی فرآیند در دانشگاه تبریز گفت: این دانشکده در فضایی به مساحت 1700 متر زیربنا با هزینه تقریبی یکصد میلیاردریال طی دوسال احداث و همچنین  یکصد میلیارد ریال  جهت تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه هزینه خواهد شد و در مجموع  هزینه حدود دویست میلیاردریال  در نظر گرفته ایم  و درآینده  تا 3500 متر قابل افزایش می باشد.
وی با اشاره به رسالت دانشگاه  در زمینه کارآفرینی و اشتغال افزود: مقرر کرده ایم بعد از احداث و تجهیز ساختمان، شرکت مهر اصل ضمن استخدام و بکارگیری بخشی از فارغ التحصیلان این  دانشکده ،زمینه های همکاری صنعت و دانشگاه را تقویت کند.
گفتنی است مهندس ﺳﯿﺪﺭﺿﺎ ﻣﻘﯿﻤﯽ ﺍﺻﻞ ﻣﺘﻮﻟﺪ ۱۳۲۲ ﺩﺭ ﺗﺒﺮﯾﺰ، مدیر عامل گروه کارخانجات تولیدی مهراصل و پیشکسوت صنعت و خیر تبریزی، کارآفرین نمونه که طی نیم قرن فعالیت تولیدی با محوریت تجهیزات تهویه مطبوع و تبرید صنعتی، علاوه بر کمک های شایان به استقلال کشور طی سال های متمادی، صادرکننده نمونه کشور نیز بود. فعالیت های کارآفرینی وی گستره ای از تولید مقاطع و لوله های مسی تا الکترو فن موتورهای اکسترنال روتر و قفس سنجابی را شامل می شد. مهمترین هدف و چشم انداز وی کمک به رشد و شکوفایی صنعت و معدن کشور و جهانی شدن برند ایرانی بود.
ل.س42/ل.م54

کلید واژه ها: تبریز