قرار گرفتن نام ۶پژوهشگر دانشگاه سمنان در زمره پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۵۸۸۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۴
۶پژوهشگر دانشگاه سمنان با روش‌شناسی پیشرفته بر روی داده‌های مستخرج از دو پایگاهESI و WOS توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC )، در لیست پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
قرار گرفتن نام ۶پژوهشگر دانشگاه سمنان در زمره پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترسعدالدین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: براساس اعلام این پایگاه‌ها و در حوزه موضوعی مهندسی دکتر نیما امجدی با سه هزار و ۲۲۸ استناد، دکترسیف الله سعدالدین با یک هزار و ۷۳۶ استناد، دکتر فرامز هرمزی با یک هزار و ۷۰۵ استناد و دکتر سامان رشیدی با یک هزار و ۱۵۹ استناد در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
دکتر سعدالدین با بیان اینکه دکترمجید اسحاقی نیز در حوزه موضوعی ریاضیات با یک هزار و ۴۹ استناد دیگر عضو هیات علمی دانشگاه سمنان است که در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفته است گفت: مهندس هادی اسکندر دانشجوی فارغ التحصیل این دانشگاه در حوزه موضوعی علوم کامپیوتر نیز با یک هزار و ۱۰۲ استناد توانست برای دومین سال پیاپی در این لیست جهانی قرار گیرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه تعداد پژوهشگران یک درصد برتر این دانشگاه در مقایسه با پارسال دو نفر افزایش داشته است گفت: دکتر سیف الله سعدالدین و دکتر نیما امجدی بیش از چهارسال متوالی، دکتر مجید اسحاقی برای سومین سال، دکتر فرامرز هرمزی برای دومین سال متوالی و دکتر سامان رشیدی برای نخستین بار است که توانسته‌اند نام خود را در این لیست ثبت نمایند.
به گفته دکترسعدالدین دانشگاه سمنان در آخرین رده‌بندی دانشگاه‌های جامع کشور در زمینه پژوهش رتبه هشت کشوری را کسب کرده است که برترین دانشگاه استان و دومین دانشگاه منطقه ۹ کشور محسوب می‌شود.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: سمنان