همزمان با هفته پژوهش و فناوری اعلام شد؛

افزایش ۳۲ برابری میزان صادرات شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

تعداد بازدید:۱۳۹۸
دکتر عبدالرضا واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از افزایش ۳۲ برابری میزان صادرات شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری در سال گذشته خبر داد.
افزایش ۳۲ برابری میزان صادرات شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دکتر واعظی گفت: در سال گذشته با برگزاری ۲۳۰۰ نفرساعت دوره آموزشی تخصصی و بیش ۱۲۰۰ نفرساعت مشاوره در زمینه های بازاریابی، مالی و حقوقی، شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی توانسته‌اند محصولات و خدمات خود را به ارزش بیش از ۹ میلیون و هشتاد هزار دلار صادر کنند.
وی افزود: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری توانسته اند در سال جاری محصولات و خدمات خود را به ارزش ۸۳۹ میلیارد ریال در داخل کشور به فروش برسانند و گردش مالی این شرکت‌ها در سال ۹۸، بیش از ۲,۴۶۹ میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال ۹۷، ۴۳۴ درصد رشد داشته است.
دکتر واعظی با اشاره به تصویب افزایش ۵۰ درصدی حمایت‌های مالی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از شرکت های فناور مستقر در مراکز رشد وابسته در نیمه دوم سال جاری گفت: در هشت ماه سال‌جاری ۳۲ میلیارد ریال از ایده‌های فناورانه حمایت به عمل آمده است.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، تعداد طرح ها و ایده های ثبت شده در سامانه پذیرش برخط پارک، در سال ۱۳۹۸ با افزایش ۵ برابری نسبت به سال ۱۳۹۷، به ۷۵۰ مورد رسیده و در ۷ ماهه نخست سال‌جاری ۴۳۴ طرح جدید در این سامانه ثبت شده است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان استان در سال گذشته عنوان کرد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان استان، از ۹۲ شرکت در سال ۱۳۹۷ به ۱۶۲ شرکت در سال جاری رسیده است و از این تعداد، ۴۴ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند.
وی یادآورشد: از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۸ در مجموع حدود ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از ۶۴۴ شرکت توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پرداخت شده و ۳۵۹ فناوری جدید با اشتغال زایی برای ۴۱۵۵ نفر ایجاد شده است و هم اکنون ۳۲۰ شرکت و موسسه فناور و دانش بنیان در ۱۰ مرکز رشد و ۶ مرکزنوآوری پارک در حال فعالیت هستند و ۱۱۴۰ نفر به صورت مستقیم در این شرکت‌ها مشغول به کار می‌باشند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی


( ۱ )