همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری صورت گرفت؛

رونمایی از ﻃﺮﺡ ﻣﻠﻲ ﺑﻮﻣﻲ‌ﺳﺎﺯﻱ ﺗﻮﻟﻴﺪ اﻧﺒﻮﻩ ﺳﻮاﺏ ﺩاﻛﺮﻭﻥ ﻧﻤﻮﻧﻪﮔﻴﺮﻱ ﻭﻳﺮﻭﺳﻲ در دانشگاه شهید بهشتی

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ کد : ۵۸۸۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۴
طرح ملی تولید صنعتی «سواب داکرون فلاک نمونه‌گیری ویروسی کووید ۱۹» با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در دانشگاه شهید بهشتی رونمایی شد.
رونمایی از ﻃﺮﺡ ﻣﻠﻲ ﺑﻮﻣﻲ‌ﺳﺎﺯﻱ ﺗﻮﻟﻴﺪ اﻧﺒﻮﻩ ﺳﻮاﺏ ﺩاﻛﺮﻭﻥ ﻧﻤﻮﻧﻪﮔﻴﺮﻱ ﻭﻳﺮﻭﺳﻲ در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدبهشتی، محصول «سواب داکرون فلاک نمونه‌گیری ویروسی کووید ۱۹» توسط شرکت دانش بنیان «حکیمان افق پارس» مستقر در دانشگاه شهید بهشتی تولید و به مرحله تجاری سازی رسیده است.
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری ۴ طرح کلان ملی فناوری با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد که سه طرح متعلق به حوزه سلامت و دیگری مربوط به حوزه انرژی بود. یکی از طرح‌های رونمایی شده، محصول تولیدی شرکت دانش بنیان «حکیمان افق پارس» است که توانست در تولید و تجاری سازی محصولات حوزه سلامت به ویژه سواب و کیت‌های تشخیصی مرتبط با کرونا موفق عمل نماید.
در این مراسم دکترحسین شاهسوارانی رئیس هیئت مدیره این شرکت و عضو هیئت علمی دانشکده علوم و فناوری‌های زیستی دانشگاه شهیدبهشتی به معرفی محصولات تولیدی و تجاری شده توسط این مجموعه تولیدی پرداخت و از تامین بخش قابل توجهی از نیاز کشور توسط این شرکت دانش بنیانخبرداد و گفت: این شرکت با ظرفیت روزانه ۷۵۰۰۰ عدد بیش از نیمی از نیاز کشور به این محصول را تامین می کند.
گفتنی است دکترپیمان صالحی معاون تجاری سازی و نوآوری، دکترپرویز کرمی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان و دکتر بهشتی مدیر دفتر طرح‌های کلان ملی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری را در این آیین همراهی می‌کردند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: شهید بهشتی


( ۱ )