پایان رقابت های شطرنج مجازی دانشجویان دختر دانشگاه های آسیا؛

تیم ایران به عنوان سوم آسیا دست یافت

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۱ کد : ۵۸۸۵۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۵۴
رقابت‌های شطرنج مجازی دانشجویان دختر دانشگاه های آسیا با کسب مقام سوم تیمی کشورمان به پایان رسید.
تیم ایران به عنوان سوم آسیا دست یافت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، رقابت‌های شطرنج مجازی دانشجویان دختر دانشگاه‌های آسیا سومین و آخرین روز خود را برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند و رده‌بندی اولیه تیمی و انفرادی مسابقات اعلام شد.
بر این اساس و در رده بندی تیمی، تیم مغولستان با کسب ۲۰ امتیاز قهرمان مسابقات شد، تیم اندونزی با ۱۸ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم دختران ایران با ۱۶ امتیاز سوم شدند.
در رده بندی انفرادی نیز خولان انخسیاخان از مقولستان با ۷.۵ امتیاز قهرمان شد، نورعابدین شانتی از اندونزی با ۷ امتیاز دوم شد و نومینبالای تومور باتار دیگر بازیکن مغول هم با ۷ امتیاز سوم شد.
کیانا عرب، کاندیدای استادی بانوان، بیشترین سهم را در کسب این عنوان داشت و ۶.۵ امتیاز برای تیم ایران کسب کرد و به عنوان پنجم انفرادی رسید.
نیکی نادرنیا با ۵ امتیاز رتبه ۱۲، استاد بین المللی بانوان، وصال حامدی نیا یا ۴.۵ امتیاز رتبه ۱۶و کیمیا قاضی شریف نیز با کسب ۴ امتیاز به رتبه ۲۱ دست یافت.
طبق مقررات، رده بندی نهایی مسابقات، پس از بررسی‌های فنی تیم داوری اعلام خواهد شد.
همچنین رقابت‌های بخش پسران از ۷ دی ماه آغاز خواهد شد.
گفتنی است رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه سال جاری با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت مجازی در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برگزار می‌شود.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی


( ۱ )