۲ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در میان دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۰ کد : ۵۸۸۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۸
۲ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در میان دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند.
۲ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در میان دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دکترسید مهدی جعفری و دکتر سیدمهدی اجاق از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم ESIو WOS، در جمع پژوهشگران پراستناد (یک درصد برتر جهان) در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند.
بر اساس اعلام پایگاهESI، برای قرار گرفتن در فهرست پژوهشگران برتر، کلیه فعالیت‌های علمی ۱۰ ساله اخیر در سطح بین‌المللی از جمله تعداد مقالات، تعداد استنادها، تعداد مقالات پراستناد، تعداد استناد به مقالات پراستناد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
همچنین مسائلی نظیر، رعایت اصول اخلاقی در پژوهش، رعایت میزان خوداستنادی در حد قابل قبول و نیز مقالات باز پس‌گیری شده در انتخاب یک پژوهشگر از این فهرست موثرند.
گفتنی است انتخاب یک‌درصد برتر دانشمندان جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می‌گیرد و داده‌های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک‌درصد برتر در بازه زمانی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ از سامانه شاخص‌های اساسی علم (ESI) و وب‌سایت علوم (WOS) استخراج شده است.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان


( ۲ )