اعلام فراخوان طرح‌های پژوهشی بین‌المللی ویژه گروه عمده علوم انسانی در قالب برنامه Tabrizu-IslamicU

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۱ کد : ۵۸۸۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۵
طرح‌های پژوهشی مشترک بین‌المللی با همکاری پژوهشگران و اساتید دانشگاه تبریز و محققان دانشگاه‌های کشورهای اسلامی‌ اجرا می‌شود.
اعلام فراخوان طرح‌های پژوهشی بین‌المللی ویژه گروه عمده علوم انسانی در قالب برنامه  Tabrizu-IslamicU

به گزارش اداره کل روابط عمومی  وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر، گفت: به مناسبت هفته ملی پژوهش و «روز پژوهش، فناوری و علوم انسانی»، طرح‌های پژوهشی مشترک بین‌المللی در قالب برنامه TabrizU-IslamicU و با همکاری پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز و محققان دانشگاه‌های کشورهای اسلامی اجرا می‌شود.
دکتر سعید شجاعی اظهار داشت: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های بین‌المللی خود در نظر دارد با استفاده از ظرفیت‌های ایجادشده در‌ مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی‌ و با علم بر اهمیت جایگاه علوم انسانی در توسعه علمی پایدار، برنامه طرح‌های پژوهشی مشترک بین‌المللی ‌بین پژوهشگران و اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز با محققان دانشگاه‌های کشورهای اسلامی را حمایت و اجرا نماید.
به گفته وی، در این برنامه که با عنوان TabrizU-IslamicU نام‌گذاری شده است، اعضای هیات علمی گروه‌های آموزشی علوم انسانی دانشگاه طی توافق و تفاهم با یک همکار خارجی شاغل تمام وقت در یکی از دانشگاه‌های کشورهای اسلامی ‌(کشورهای عضو اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام)، طرح‌های پیشنهادی پژوهشی مشترک خود را ارائه خواهند نمود که پس از ارزیابی و داوری، حداکثر  15 طرح انتخاب و برای عقد قرارداد و حمایت مالی معرفی خواهند شد.
مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز تصریح کرد: اعضای هیئت علمی و اساتید گروه‌های آموزشی علوم انسانی جهت اطلاع از جزئیات و سایر اطلاعات ضروری به سایت مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی به نشانی  int.tabrizu.ac.ir مراجعه کنند. 
 دکتر شجاعی ضمن دعوت از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران گروه‌های آموزشی علوم انسانی دانشگاه تبریز جهت شرکت در این فراخوان، گفت: مهلت ارسال طرح‌های مشترک تا 9 اسفند 1399 است.
م.ح63/ل.م54

کلید واژه ها: دانشگاه تبریز دانشگاه کشورهای اسلامی همکاری علمی