برگزاری ضیافت اندیشه ویژه دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های سراسر کشور

۲۱ تیر ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۶ کد : ۵۸۷۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۵۲
مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از برگزاری ضیافت اندیشه ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه های سراسری خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترصمد جباری با اشاره به اجرای ...
مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از برگزاری ضیافت اندیشه ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه های سراسری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترصمد جباری با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی ویژه دانشجویان غیرایرانی در ایام تابستان گفت: یک سری از دانشجویان غیرایرانی در ایام تابستان به کشورهای خود بازمی گردند اما برای تعدادی که باقی می مانند برنامه های ویژه ای در ایام تابستان تدارک دیده ایم .
وی به برگزاری برنامه محفل انس با قرآن ویژه این دانشجویان اشاره کرد و گفت: محفل انس با قرآن تحت عنوان ضیافت آسمانی، سفره ملل همراه با افطاری برگزار می شودودر این برنامه دانشجویان غیرایرانی از 10 کشور مسلمان غذاهای کشور خود را که در ایام ماه مبارک رمضان تهیه می کنند ،در این روز تهیه کرده از میهمانان پذایرایی می کنند .
مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: همچنین برای این دانشجویان واحدهای درسی در چهارچوب ضیافت اندیشه ارائه می شود دروسی مانند معارف اسلامی، تاریخ اسلام و در مجموع دروس عمومی که آنها در کارنامه نیاز دارند از طریق ضیافت اندیشه ارائه می شود .
وی ادامه داد: این دانشجویان با توجه به شرایطی که دارند اگر به خاطر مسئله زبان در طول سال تحصیلی، نتوانسته باشند دروسی را طی کنند می توانند در ترم تابستان شرکت کرده و دروس مذکور را طی کنند که هزینه تمام این موارد را اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی پرداخت می کند.